Matovič chce preverovať záverečné práce a odoberať tituly, zákon majú pripraviť Kolíková a Gröhling

29. júna 2020

29.6.2020 (Webnoviny.sk) – Predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) by bol rád, keby sa strany Za ľudí a Sloboda a Solidarita (SaS) správali v súlade s koaličnou dohodou.

Povedal to na pondelňajšej tlačovej konferencii v budove Národnej rady SR po rokovaní poslaneckého klubu hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) s predsedom Národnej rady SR (NR SR) Borisom Kollárom pre jeho kauzu diplomovej práce.

Viac o téme: Kollárova diplomová práca

„Na poslaneckom klube sme kládli Borisovi Kollárovi otázky viac ako tri hodiny. Na všetky položené otázky odpovedal, pričom nevyjasneným problémom zostalo necitovanie vlastného školiteľa, ktorý mu takéto konanie dovolil,“ uviedol predseda poslaneckého klubu hnutia Michal Šipoš.

Poslanecký klub OĽaNO takéto konanie považuje za zásadné zlyhanie školiteľa, oponenta, študenta ako aj systému hodnotenia záverečných prác. Žiada ministra školstva Branislava Gröhlinga (SaS) a ministerku spravodlivosti Máriu Kolíkovú (Za ľudí), aby spoločne do septembra tohto roku zabezpečili prijatie a účinnosť zákona, ktorý preverí originály všetkých záverečných prác od obdobia, na ktorom sa minister školstva spolu s ministerkou spravodlivosti dohodnú a nastavili systém tak, aby každý kto získal titul nezákonne, oň prišiel.

Vodičovi Audi vbehla do cesty lesná zver, čelnú zrážku neprežila 46-ročná žena (foto)

14.7.2020 (Webnoviny.sk) - Jednu obeť si vyžiadala ranná nehoda, ktorá sa stala na ceste medzi obcami Pernek a Jablonové. Čelnú zrážku dvoch áut neprežila 36-ročná žena....

Viac k témam: Kollárova diplomová práca, minister školstva vedy výskumu a športu SR, minister spravodlivosti SR, predseda Národnej rady SR (NR SR), premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Matovič chce preverovať záverečné práce a odoberať tituly, zákon majú pripraviť Kolíková a Gröhling © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*