Meteorólogovia varujú Slovákov pred tvorbou poľadovice, môže spôsobiť škody

7. decembra 2019

7.12.2019 (Webnoviny.sk) – Výstraha pred poľadovicou platí dnes pre všetky kraje Slovenska do 12:00. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojej stránke. Tvorba poľadovice predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. „Jej výskyt je v danej ročnej dobe a oblasti bežný, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ upozorňuje SHMÚ.

Na horách v polohách nad pásmom lesa meteorológia varujú pred vetrom. Platí to pre okresy Poprad, Brezno, Liptovský Mikuláš, Tvrdošín, Námestovo, Dolný Kubín, Ružomberok, Banská Bystrica, Turčianske Teplice, Martin a Žilina. Vietor v týchto oblastiach môže dosiahnuť priemernú rýchlosť 20 až 24 m/s (70 až 85 km/h) a krátkodobo, v nárazoch, rýchlosť okolo 30 m/s (110 km/h). Vietor predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre pešiu turistiku a horolezectvo. Výstraha platí v sobotu do 18:00.

Viac k témam: počasie, poľadovica, výstrahy
Zdroj: Webnoviny.sk – Meteorólogovia varujú Slovákov pred tvorbou poľadovice, môže spôsobiť škody © SITA Všetky práva vyhradené.

Študenti STU skonštruovali prototyp ochranných okuliarov. Dokážete si ich vyrobiť aj sami

6.4.2020 (Webnoviny.sk) - Študenti Strojníckej fakulty (SjF) STU z Ústavu dopravnej techniky a konštruovania navrhli v boji pro...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*