Mimoriadna správa! Bombový útok na preplnenej obľúbenej ulici Slovákov, hlásia niekoľko mŕtvych a desiatky zranených! (Video)

13. novembra 2022

Pešia zóna, ktorá bola plná ľudí, je plná sanitiek či hasičov. Počet obetí výbuchu bomby sa postupne zvyšuje. Počet zranených atakuje stovku.

Výbuch bomby na obľúbenej rušnej istanbulskej ulici Istiklal v nedeľu zanechal šiestich mŕtvych. Oznámil to turecký prezident Recep Tayyip Erdogan s tým, že štyria ľudia zomreli na mieste a dvaja v nemocnici. Desiatky ľudí tiež utrpeli zranenia. Viceprezident Fuat Oktay najnovšie informoval o 81 zranených, z ktorých sú dvaja vo vážnom stave.

Erdogan okrem iného vyhlásil, že páchatelia „zákerného útoku“ budú potrestaní. Oktay neskôr uviedol, že sa zdá, že išlo o teroristický útok.

Vyšetrovaním výbuchu je poverených päť prokurátorov, informovala štátna tlačová agentúra Anadolu. Vyšetrovanie podľa prezidenta vedú aj polícia a úrad guvernéra.

Viacero zahraničných vlád vyjadrilo Turecku v súvislosti s incidentom sústrasť. Medzi nimi aj susedné Grécko, s ktorým má Ankara napäté vzťahy.

Turecko v rokoch 2015 až 2017 zasiahla séria bombových útokov extrémistickej organizácie Islamský štát a kurdských militantov.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*