Mimoriadna správa! Matovič informoval o zákaze cestovania počas Vianoc či niekoľkých celoplošných testovaniach

22. novembra 2020

Slováci s veľkým záujmom očakávali informácie o povinnosti testovania sa v rámci jeho celoplošného testovania či o tom, ako budú vyzerať opatrenia počas blížiacich sa sviatkov.

Ako budú vyzerať Vianoce? Budeme môcť cestovať domov či za známymi? Dnes sme sa dozvedeli viac. Premiér Igor Matovič dnes totiž v diskusnej relácii TA3 povedal, že zatiaľ neuvažuje o zákaze cestovania v tomto období, no nevylúčil ho. Slovákov však upozorňuje, že aj napriek tomu ide o spoločenskú dohodu necestovať a držať sa doma.

Podľa premiéra je stále v hre aj tvrdý lockdown. Ak neuvidí záujem Slovákov o testovanie, budeme musieť pristúpiť k tomuto kroku.
Vláda SR tento týždeň na návrh premiéra Matoviča schválila nákup ďalších 16 miliónov antigénových testov .

Na tlačovej besede predseda vlády naznačil, že ak dobrovoľné plošné testovanie tento víkend nebude s dostatočnou účasťou, štát môže v decembri použiť rovnaké prostriedky, akými prinútil  ľudí prísť na prvé  celoplošné testovanie. 

Pellegrini zverejnil dátum ustanovujúceho snemu strany Hlas, na post predsedu nemá konkurenta

24.11.2020 (Webnoviny.sk) - Strana Hlas - sociálna demokracia (Hlas-SD) bude mať v sobot...

„Áno, aj my na Slovensku máme veľmi jemnú formu lockdownu, ale je to len slabý odvar voči našim susedom.  Inak povedané na Slovensku si dnes ľudia môžu vďaka plošnému testovaniu žiť najslobodnejšie v porovnaní s inými.”

Podľa vyhlásenia premiéra Matoviča by sa v decembri počas víkendov ešte do Vianoc mali uskutočniť tri kolá celoplošného testovania antigénovými testami. 

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*