Mimoriadna správa! Mikas podľa prokurátora porušil zákon, poslanci s Covid-19 nesmeli rokovať!

28. januára 2021

Generálny prokurátor Maroš Žilinka dnes informoval o nezákonnom konaní hlavného hygienika Mikasa.

Generálny prokurátor Marš Žilinka informoval verejnosť o porušení zákona zo strany hlavného hygienika. Stalo sa tak pri vydaní vyhlášky, podľa ktorej umožnil poslancom pozitívne testovaných na nový koronavírus rokovať priamo v parlamente.

Dodal, že protizákonná bola aj výnimka pre vicepremiéra Štefana Holého.„Úrad verejného zdravotníctva ustanovením výnimiek prekročil rozsah svojich právomocí a povolil ich nad rámec zákona,“ povedal generálny prokurátor.

Žilinka dal netrestnému odboru generálnej prokuratúry preveriť vyhlášku hlavného hygienika z 27. decembra 2020. Vyhláška upravuje izoláciu a karanténu osôb pozitívne testovaných na covid-19. V bodoch, ktoré upravujú izoláciu a karanténu, je podľa Žilinku vyhláška v poriadku.

Na Darknete kúpite aj vakcíny voči koronavírusu, jedna dávka vás vyjde 200 až 1000 eur

5.3.2021 (Webnoviny.sk) - Experti spoločnosti Kaspersky preskúmali 15 rôznych predajných miest na Darknete. Našli ponuky na tri hlavné vakcíny proti ochoreniu ...

Problém vidí v bode, ktorý hovorí, že prezident, člen vlády, poslanci, ale aj generálny prokurátor, predseda najvyššieho kontrolného úradu či predseda Ústavného súdu, ktorí boli pozitívne testovaní, no nemajú príznaky, môžu vykonávať prácu v prípade, ak by svojou absenciou na pracovisku mohli vážne ohroziť zabezpečenie chodu štátu. Podmienkou ich pobytu v práci bol napríklad respirátor FFP2.

Žilinka napadol okrem toho vyhlášku z 10. januára, ktorá hovorí, že hlavný hygienik môže udeliť výnimku v nevyhnutných prípadoch pri prekročení hranice na žiadosť člena vlády, do ktorého pôsobnosti dôvod prekročenia hranice patrí. Takúto výnimku dostal vicepremiér Štefan Holý.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*