Mimoriadna správa: Otváranie reštaurácií! Koaličnú radu čakajú dôležité rokovania o opatreniach

12. decembra 2021

Minister hospodárstva Richard Sulík informoval o otváraní reštaurácií a rokovaniach o uvoľnení opatrení v gastrosegmente.

Minister hospodárstva Richard Sulík dnes mimoriadne potešil ľudí pracujúcich v gastronómii ale aj ostatných Slovákov. V relácii Na telo informoval, že na najbližšej koaličnej rade sa bude diskutovať o podrobnostiach smerom k otvoreniu reštaurácií.

Pandemická situácia sa podľa Sulíka na Slovensku zlepšuje, čo konečne umožňuje otvorenie prevádzok. „Nie je dôvod to riešiť týždne a potom sa čudovať, že nám tretina reštaurácií skrachovala,“ povedal na margo čísel hospitalizovaných s tým, že sa má rozhodnúť o podrobnostiach a presných zmenách opatrení čo najskôr.

Koaličná rada má cez týždeň rozhodnúť aj o uvoľnení opatrení ohľadom možnosti navštevovania sa počas vianočných sviatkov. Tie by sme teda mali mať možnosť stráviť aj mimo našich domácností spolu s najbližšími?

Sulík už viac odmieta počúvať konzílium odborníkov pri uvoľňovaní opatrení, Práve oni brzdia otvorenie reštaurácií. Podľa jeho slov ide o sedem ľudí, ktorí sú veľmi úzkoprofiloví a rozhodujú o celej krajine. Okrem toho vyjadril nesúhlas s povinným očkovaním na koronavírus.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*