Mimoriadna správa! Premiér Matovič informoval o uvoľnení opatrení

28. októbra 2020

Premiér Igor Matovič na dnešnej tlačovej besede informoval o uvoľnení opatrení, ktoré platia na Slovensku od soboty. Týkať sa to bude negatívne testovaných.

Premiér Slovenskej republiky Igor Matovič dnes potešil Slovákov. Ak budú po celoplošnom testovaní s negatívnym výsledkom, ich život sa vráti ako tak do normálu. To znamená, že pre nich prestanú platiť mimoriadne opatrenia, ktoré vláda na Slovensko uvalila minulú sobotu. Budú môcť voľne chodiť napríklad do všetkých obchodov, nie len do najbližších potravín či drogérie. Všetci však budú musieť mať pri sebe negatívny test. Počítať sa bude aj PCR test.

Obmedzenie pohybu platí od 2.10. do 8.10. pre tých, ktorí sa testovať nedajú. Obmedzenie neplatí pre osobu s potvrdením o negatívnom výsledku RT-PCR testu vykonaným od 29. októbra do 1. novembra alebo certifikátom s negatívnym výsledkom antigénového testu vykonaným od 29. októbra do 1. novembra počas celoplošného testovania. Platné sú aj ďalšie výnimky na cestu na obstaranie nevyhnutných potrieb, cestu do a zo školy či do zdravotníckeho zariadenia.

Netestovaní občania však nebudú musieť len sedieť doma. Musí im byť umožnené to, čo sa píše v ústave. Môžu si ísť napríklad nakúpiť či ísť do lekárne alebo do prírody.

Remišová chce generálneho prokurátora, ktorý sa nedá vydierať a je bez zlých kontaktov

29.11.2020 (Webnoviny.sk) - Snahou koalície je, aby sa čo najskôr dohodla na kandidátovi na generálneho prokurátora. V relácii televízie TA3 V politike to povedala minist...

Zákaz vychádzania sa nevzťahuje na:

 • Osobu, ktorá sa preukáže potvrdením o negatívnom výsledku PCR testu vykonaným od 29. októbra do 1. novembra alebo certifikátom vydaným Ministerstvom zdravotníctva SR s negatívnym výsledkom antigénového testu certifikovaného na území Európskej únie na ochorenie COVID-19 vykonaným od 29. októbra do 1. novembra subjektom podieľajúcim sa na celoplošnom testovaní „Spoločná zodpovednosť“.
 • Osobu pôsobiacu v bezpečnostnom systéme Slovenskej republiky a osobu v štátnozamestnaneckom pomere.
 • Osobu vykonávajúcu prácu vo verejnom záujme a príslušníka záchranných a bezpečnostných zborov alebo ozbrojených zborov plniacich úlohy na úseku krízového riadenia, krízových situácií, mimoriadnych udalostí, stavov tiesne, bezpečnostného manažmentu, ochrany kritickej infraštruktúry, ochrany verejného poriadku a obrany štátu, ktorý sa preukáže potvrdením o negatívnom výsledku PCR testu vykonaným od 28. októbra do 30. októbra alebo certifikátom vydaným Ministerstvom zdravotníctva SR s negatívnym výsledkom antigénového testu certifikovaného na území Európskej únie na ochorenie COVID-19 vykonaným od 28. októbra do 30. októbra subjektom podieľajúcim sa na celoplošnom testovaní „Spoločná zodpovednosť“.
 • Osobu, ktorá sa preukáže potvrdením o negatívnom výsledku PCR testu vykonaným počas trvania zákazu podľa tohto uznesenia.
 • Cestu v nevyhnutnom rozsahu za účelom obstarania nevyhnutných základných životných potrieb, ako je nákup potravín, liekov a zdravotníckych prostriedkov, hygienického tovaru, drogériového tovaru, krmív a ďalších potrieb pre zvieratá, zabezpečenie starostlivosti o deti, zabezpečenie starostlivosti o domáce zvieratá, doplnenie pohonných hmôt do najbližšej maloobchodnej predajne od miesta bydliska a cestu späť.
 • Cestu do zdravotníckeho zariadenia za účelom neodkladného lekárskeho vyšetrenia alebo preventívnej prehliadky, vrátane sprevádzania blízkou osobou alebo príbuzným a cestu späť.
 • Cestu na vykonanie PCR testu na ochorenie COVID-19 a cestu späť
 • Cestu na pohreb blízkej osoby, uzavretie manželstva, krst a cestu späť.
 • Cestu za účelom starostlivosti o blízku osobu alebo príbuzného, ktorý je na takú starostlivosť odkázaný a cestu späť.
 • Cestu osoby so psom alebo mačkou do 100 metrov od miesta bydliska a cestu za účelom starostlivosti o hospodárske zvieratá a cestu späť.
 • Dieťa do desiatich rokov veku.
 • Cestu dieťaťa do a zo zariadenia starostlivosti o deti do troch rokov veku a materskej školy a cestu späť.
 • Cestu žiaka nultého ročníka, prvého ročníka až štvrtého ročníka základnej školy a žiaka základnej školy pre žiakov so špeciálnymi výchovnovzdelávacími potrebami vo všetkých ročníkoch do a zo základnej školy.
 • Cestu dieťaťa a žiaka do a zo zariadenia výchovného poradenstva a prevencie.
 • Osobu, ktorá prekonala ochorenie COVID-19 a má o jeho prekonaní doklad nie starší ako tri mesiace alebo osobu, ktorá sa preukáže, že jej bolo diagnostikované ochorenie COVID-19 v období od 1. augusta do 15. októbra.
 • Osobu, ktorej zdravotný stav alebo zdravotná kontraindikácia neumožňuje vykonanie testu na ochorenie COVID-19.
 • Osobu, ktorej bolo diagnostikované stredne ťažké alebo ťažké mentálne postihnutie,
 • Osobu dispenzarizovanú so závažnou poruchou autistického spektra,
 • Osobu dispenzarizovanú pre ťažký, vrodený alebo získaný imunodeficit,
 • Onkologických pacientov po chemoterapii alebo transplantácii, ktorí majú leukopéniu alebo osoby s onkologickou liečbou alebo inou liečbou ovplyvňujúcou imunitný systém (napr. biologickou liečbou) z dôvodu rizika z omeškania pravidelného podania liečby, rádioterapie alebo inej plánovanej liečby napríklad onkológom, hematológom alebo rádiológom plánovanej liečby,
 • Osoby, ktoré majú v čase celoplošného testovania antigénovými testami certifikovanými na území Európskej únie na ochorenie COVID-19 nariadenú izoláciu v domácom prostredí regionálnym úradom verejného zdravotníctva alebo nariadenú pracovnú neschopnosť z dôvodu karantény svojím všeobecným lekárom pre dospelých alebo všeobecným lekárom pre deti a dorast.

Zdroj: sme.sk

Daj vedieť svojím priateľom

3 komentárov na “Mimoriadna správa! Premiér Matovič informoval o uvoľnení opatrení

 • Ondrej píše:

  Ak pracujem ako vypravca na ZSR cize v sratnom sektore. Znamena to ze ten vas certifikat nepotrebujem na cestu do prace? Ak ano cim sa mam preukazat cestou do ci s prace pri pripadnej kontrole?

 • Alena píše:

  To čo za debilita… Trocha sedlackeho rozumu.. Priklad… 16.1o.2020 som bola pizitivna.. Mam 1o dni, aby som bola neinfekčna… Čize 27.10.2020 môžem fungovať. Mam imunutu.. Cirka do 16.1.2020.Dalej..1.8.2o20 je niekto pozitivny..
  Dajme tomu az 2.11.2020 je 3 mesiace vramci opatrení,ale co do konca novembra? 3 mes. Imunita je preč. Prosim o vysvetlenie

 • Tibor Humeňanský píše:

  A čo dôchodcovia,ktorí nad 65,ktorí nemusia byť testovaní a pracujúci dôchodcovia ?Pre nich neplatia uvolnenia , prípadne výnimky?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*