Mimoriadna správa! Vakcíny na Covid-19 sú pripravené, očkovať sa začneme už o pár dní

4. septembra 2022

Európska lieková agentúra (EMA) schválila dve vakcíny proti koronavírusu, ktoré sú upravené tak, aby chránili pred prvou verziou variantu omikron.

Účinná ochrana pred koronavírusom

Sú to očkovacie látky konzorcia Pfizer-BioNTech a firmy Moderna. Vo vyhlásení EMA uviedla, že obe posilňujúce vakcíny poskytujú ochranu pred pôvodnou formou ochorenia COVID-19 aj pred subvariantom omikronu BA.1.

Agentúra očakáva, že prispôsobené vakcíny „pomôžu udržať optimálnu ochranu pred ochorením COVID-19″.  EMA v súčasnosti posudzuje aktualizovanú verziu očkovacej látky konzorcia Pfizer-BioNTech, ktorá má chrániť pred neskoršími subvariantmi omikronu BA.4 a BA.5.

Počet infekcií klesá

Nemecký minister zdravotníctva Karl Lauterbach uviedol, že očkovanie novými vakcínami by sa mohlo začať na budúci týždeň, pričom podľa jeho slov „teraz je optimálny čas na odstránenie medzery v očkovaní pred jeseňou“.

Počet nákaz koronavírusom aj počet úmrtí pre túto infekciu globálne niekoľko týždňov klesá. Vedci však očakávajú rast počtu hospitalizácií vzhľadom na blížiacu sa zimu na severnej pologuli.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*