Mimoriadna správa! Vláda avizuje ďalšie sprísnenie opatrení, prehodnotiť sa majú po týždni

25. októbra 2020

Podľa ministra Naďa sa chystá vláda prehodnocovať situáciu a opatrenia voči šíreniu koronavírusu každý týždeň.

V nedeľnej diskusnej televíznej relácii na TV Markíza Na telo spolu debatovali podpredseda Smeru Juraj Blanár a minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO). Ten pripustil v začiatkoch plošného testovania aj chyby. „Nebolo ich veľa. Drvivá väčšina budú ľudia zo správnych okresov,“ skonštatoval s tým, že zatiaľ nemá štatistiky.

Veľmi dôležitou informáciou, ktorú poskytol verejnosti, je postup pri zmene platných opatrení. Tie bude slovenská vláda prehodnocovať vždy po týždni. Podobne ako premiér Matovič aj Naď uviedol, že na stole je ich ďalšie sprísňovanie. Už teraz aj napriek tomu platí na Slovensku lockdown.

Ten však podľa Matoviča je mierny a sám spolu s kompetentnými ochránili svojim rozhodnutím ľudí na Slovensku pred jeho prísnejšou formou, ktorú navrhla pandemická komisia. Prvotný plán bol totiž takmer úplne uzavrieť našu krajinu. Ak však situácia bude aj naďalej na Slovensku podobná, bude platiť prísne zatvorenie krajiny a stopka našej ekonomike.

Darujme deťom vzdelanie

25.11.2020 (Webnoviny.sk) - Je veľmi dôležité, aby sme ani v dnešnej dobe nezabúdali na pomoc druhým. Každá, aj malá pomoc má zmysel. Slovenská nadácia pre UNICEF preto n...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*