Minister pre brexit bude rokovať s Barnierom, Európsku úniu varoval pred nekompromisným prístupom

20. septembra 2019

20.9.2019 (Webnoviny.sk) – Britský minister pre brexit Stephen Barclay bude viesť rokovania s hlavným vyjednávačom Európskej únie (EÚ) Michelom Barnierom.

Dosiahli pokrok

Stane sa tak po tom, čo sa predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker vyjadril, že novú dohodu o brexite je stále možné dosiahnuť pred konečným termínom, ktorým je 31. október.

Britský premiér Boris Johnson povedal, že nechce pokrok „zveličovať„, nejaký sa ale podľa neho už podarilo dosiahnuť. Írsky minister zahraničia Simon Coveney však upozornil, že medzi oboma stranami stále existuje „veľká priepasť„.

Írska poistka

Barclay pred nadchádzajúcim stretnutím v Bruseli varoval EÚ pred „nekompromisným“ prístupom a naznačil, že konečné detaily alternatívy k írskej poistke možno nebude potrebné vyriešiť až do konca roka 2020.

Členov ústrednej volebnej komisie v Kosove hospitalizovali po tom, ako otvorili urny zo Srbska

13.10.2019 (Webnoviny.sk) - Vyše 20 členov kosovskej ústrednej volebnej komisie hospitalizovali so zdravotnými problémami po tom, ako otvorili päť volebných urien zo Srbs...

Poistka zaručujúca zachovanie otvorených hraníc medzi Írskom a Severným Írskom bola hlavným sporným bodom dohody o brexite, ktorú britský parlament tri razy po sebe odmietol. Johnson teraz žiada EÚ, aby túto poistku z dohody vyškrtla.

Viac k témam: Brexit
Zdroj: Webnoviny.sk – Minister pre brexit bude rokovať s Barnierom, Európsku úniu varoval pred nekompromisným prístupom © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*