Ministerstvo obrany plánuje pre obvinenia z pravicového extrémizmu reštrukturalizáciu elitných síl

30. júna 2020

30.6.2020 (Webnoviny.sk) – Nemecké ministerstvo obrany plánuje reštrukturalizáciu špeciálnych jednotiek po viacerých obvineniach súvisiacich s krajne pravicovým extrémizmom.

Ministerka obrany Annegret Kramp-Karrenbauer na stredu zvolala tlačovú konferenciu, kde chce prezradiť viac o „štrukturálnej analýze“ Kommando Spezialkräfte (KSK).

Rozpustenie zložky

Jej kancelária zatiaľ neposkytla bližšie detaily. Noviny Die Welt v utorok uviedli, že politička chce oznámiť štrukturálne reformy elitných síl, vrátane rozpustenia jednej zo štyroch bojových zložiek, ktorá je stredobodom obvinení z extrémizmu. Podľa zatiaľ nepotvrdených správ sa zmeny dotknú približne 70 vojakov.

KSK sa zameriava na protiteroristické akcie či záchranu rukojemníkov z nepriateľských oblastí. Jej členovia pôsobili v Afganistane a na Balkáne. Jej operácie sú tajné.

Auto vyletelo z cesty a narazilo do stromu, zasahovali aj leteckí záchranári

14.7.2020 (Webnoviny.sk) - Vážna nehoda sa stala v utorok napoludnie v katastri obce Zlatná na Ostrove v okrese Komárno. Vodič osobného auta narazil do stromu.A...

Vyšetrovanie skupiny

Skupinu začali vyšetrovať po tom, ako sa v roku 2017 objavili správy, že členovia na párty hajlovali, počúvali hudbu spájanú s pravicovým extrémizmom a zúčastnili sa na hre, počas ktorej hádzali hlavu ošípanej. Armáda v januári informovala, že na základe jej vyšetrovania je 20 vojakov podozrivých z krajne pravicového extrémizmu.

Veliteľ KSK Markus Kreitmayr v máji vyhlásil, že nebude tolerovať extrémizmus a navrhol zmenu predpisov, ktoré by umožnili jednoduchšie prepustenie vojakov, ak by ich pokračujúca prítomnosť „vážne ohrozila armádny poriadok alebo reputáciu Bundeswehru”.

Viac k témam: extrémizmus, protiteroristická akcia, vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerstvo obrany plánuje pre obvinenia z pravicového extrémizmu reštrukturalizáciu elitných síl © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*