Ministri obrany Grécka a Turecka diskutovali s cieľom znížiť napätie a zachovať spoluprácu

16. júna 2022

16.6.2022 (Webnoviny.sk) – Ministri obrany Grécka a Turecka sa vo štvrtok stretli na okraji stretnutia Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO). Informovalo o tom turecké ministerstvo obrany.

Diskusia v Bruseli medzi tureckým ministrom Hulusim Akarom a Nikosom Panagiotopoulosom z Grécka sa podľa vyhlásenia ministerstva zamerala na „dôležitosť pokračovania dialógu s cieľom znížiť napätie“. Diskutovali o potrebe zachovať otvorené komunikačné kanály, zamerať sa na pozitívnu agendu a bilaterálnu a regionálnu spoluprácu, uvádza sa vo vyhlásení.

Turecko a Grécko majú z minulosti spory týkajúce sa množstva otázok, ako je prieskum nerastného bohatstva vo východnom Stredomorí a konkurenčné nároky v Egejskom mori.

Grécky premiér Kyriakos Mitsotakis sa tento týždeň snažil upokojiť situáciu, keď povedal, že napriek tvrdej rétorike Turecka nie sú vzťahy medzi oboma štátmi na takej nízkej úrovni ako v roku 2020, keď sa vojnové lode Grécka a Turecka navzájom sledovali vo východnom Stredomorí.

Viac k témam: Diskusia, Napätie, Vojnové lode
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministri obrany Grécka a Turecka diskutovali s cieľom znížiť napätie a zachovať spoluprácu © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*