Moskva zatiaľ nevie, či uzná vládu Talibanu. Situáciu v Afganistane chce najprv pozorne sledovať

26. augusta 2021

26.8.2021 (Webnoviny.sk) – Rusko bude pozorne monitorovať situáciu v Afganistane, kým sa rozhodne, či uzná vládu hnutia Taliban. Uviedol to vo štvrtok hovorca ruského prezidenta Vladimira Putina Dmitrij Peskov.

Ako dodal, Moskva bude sledovať „budúce kroky Talibanu s cieľom zabezpečiť poriadok a bezpečnosť občanov krajiny a zaistiť bezpečnosť ruských diplomatov“.

Peskov zdôraznil, že Rusko si v Afganistane želá mier a stabilitu a dúfa, že bude vynaložené úsilie v záujme zastavenia toku drog prichádzajúcich z krajiny.

Moskva viedla v Afganistane desaťročnú vojnu, ktorá sa skončila odchodom sovietskych vojsk v roku 1989. V posledných rokoch sa vrátila na diplomatickú scénu ako sprostredkovateľ a nadviazala kontakty so znepriatelenými afganskými frakciami vrátane Talibanu, hoci túto skupinu v roku 2003 zaradili na ruský zoznam teroristických organizácií.

Viac k témam: Taliban, utečenci z Afganistanu
Zdroj: Webnoviny.sk – Moskva zatiaľ nevie, či uzná vládu Talibanu. Situáciu v Afganistane chce najprv pozorne sledovať © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*