Na nedeľnom proteste v Hong Kongu sa zišlo približne 1,7 milióna ľudí, tentokrát bol priebeh pokojný

18. augusta 2019

18.8.2019 (Webnoviny.sk) – Podľa organizátorov sa na nedeľnom prodemokratickom proteste v Hong Kongu zišlo najmenej 1,7 milióna ľudí. Podľa ich údajov toto číslo ešte nezahŕňa tých, ktorým sa do Viktóriinho parku, kde sa pochod začal, nepodarilo dostať pre dopravné obmedzenia.

Plná účasť by vraj spravila z protestu ešte väčšie zhromaždenie, ako bol obrovský júnový pochod, počas ktorého organizátori odhadli účasť na dva milióny ľudí.

Polícia svoje odhady, ktoré sú tradične výrazne nižšie, zatiaľ nezverejnila. Organizátori tiež uviedli, že protest bol na rozdiel od predchádzajúcich úplne pokojný.

Požiadavky účastníkov protestného hnutia zahŕňajú rezignáciu pročínskej šéfky miestnej administratívy Carrie Lamovej, demokratické voľby a nezávislé vyšetrenie policajných zásahov. Prodemokratické protesty otriasajú Hong Kongom už 10 týždňov a nie sú žiadne náznaky, že by slabli.

Premier League bude mať sieň slávy, pripomenie kariéry najlepších hráčov

27.2.2020 (Webnoviny.sk) - Anglická najvyššia futbalová súťaž Premier League bude mať čoskoro samostatnú sieň slávy. Prví členovia do n...

Viac k témam: pochod, protesty v Hongkongu
Zdroj: Webnoviny.sk – Na nedeľnom proteste v Hong Kongu sa zišlo približne 1,7 milióna ľudí, tentokrát bol priebeh pokojný © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*