Najmenej dvaja tureckí vojaci zomreli pri výbuchu v prevažne kurdskej provincii Sirnak

9. decembra 2019

9.12.2019 (Webnoviny.sk) – Najmenej dvaja tureckí vojaci zahynuli a siedmi ďalší utrpeli zranenia pri výbuchu improvizovaného výbušného zariadenia, ktoré sa pokúšali zneškodniť. K explózii došlo v dedine neďaleko mesta Idil v prevažne kurdskej provincii Sirnak.

O pondelkovom výbuchu informoval úrad guvernéra provincie. Podľa úradu výbušné zariadenie nastražili militanti zo zakázanej Strany kurdských pracujúcich (PKK).

Vyhlásenie neposkytlo ďalšie podrobnosti, ale uviedlo, že operácie Turecka v boji proti PKK „odhodlane“ pokračujú. O stave zranených vojakov úrad guvernéra neinformoval.

Strana kurdských pracujúcich, ktorú Turecko, USA a Európska únia považujú za teroristickú organizáciu, vedie v Turecku povstanie už od roku 1984. Počas konfliktu odvtedy o život prišli desaťtisíce ľudí.

Američania „tlieskajú“ Slovensku za vyhostenie ruských diplomatov, konzuláty prešli kontrolou

11.8.2020 (Webnoviny.sk) - O vyhostení troch ruských diplomatov sa rozhodlo v priebehu minulého týždňa. Agentúru SITA o tom informoval riaditeľ tlačového oddelenia ...

Viac k témam: Kurdi, PKK Strana kurdských pracujúcich, výbuch
Zdroj: Webnoviny.sk – Najmenej dvaja tureckí vojaci zomreli pri výbuchu v prevažne kurdskej provincii Sirnak © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*