Nevidím v Európe žiadnu krajnú pravicu, vyhlásil taliansky minister vnútra Salvini

17. mája 2019

MILÁNO 17. mája (WebNoviny.sk) – Taliansky minister vnútra Matteo Salvini, líder zoskupenia európskych krajne pravicových, nacionalistických a protiimigrantských strán, v piatok vyhlásil, že v Európe neexistuje žiadna krajná pravica.

„Nevidím v Európe žiadnu krajnú pravicu. Podľa mňa toto sú už staré kategórie, ktoré sú už neaktuálne – fašisti, komunisti, pravica, ľavica,“ vyhlásil Salvini, ktorý je momentálne najmocnejším politikom v Taliansku – napriek nominálne nižšej pozícii oproti funkcii premiéra či prezidenta – a ktorého strana Liga v Taliansku kraľuje prieskumom verejnej mienky.

„Nevidím v Európe žiadnu vlnu extrémizmu. Je tu len odlišná vízia Európy, ktorá je absolútne legitímna,“ pokračoval Salvini, ktorý v sobotu privíta v Miláne lídrov jedenástich politických strán, združených okolo jeho Ligy v celoeurópskom zoskupení protiimigrantských strán.

Okrem Ligy do tohto zoskupenia, ktoré chce po eurovoľbách vytvoriť v Európskom parlamente (EP) spoločnú frakciu, patrí napríklad francúzske Národné združenie Marine Le Penovej, holandská Strana slobody pod vedením Geerta Wildersa, Slobodná strana Rakúska Heinza-Christiana Stracheho, Alternatíva za Nemecko, česká Sloboda a priama demokracia Tomia Okamuru či slovenská strana Sme rodina Borisa Kollára.

Európska únia má 24 úradných jazykov, ich počet sa zvýšil po pristúpení Chorvátska

Európska únia má 24 úradných jazykov. Každý jej občan tak môže mať prístup k právnym predpisom Únie. Okrem toho môžu občania predkladať petície alebo požadovať informácie...

Viac k témam: extrémizmus, krajná pravica
Zdroj: Webnoviny.sk – Nevidím v Európe žiadnu krajnú pravicu, vyhlásil taliansky minister vnútra Salvini © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*