Nevidím v Európe žiadnu krajnú pravicu, vyhlásil taliansky minister vnútra Salvini

17. mája 2019

MILÁNO 17. mája (WebNoviny.sk) – Taliansky minister vnútra Matteo Salvini, líder zoskupenia európskych krajne pravicových, nacionalistických a protiimigrantských strán, v piatok vyhlásil, že v Európe neexistuje žiadna krajná pravica.

„Nevidím v Európe žiadnu krajnú pravicu. Podľa mňa toto sú už staré kategórie, ktoré sú už neaktuálne – fašisti, komunisti, pravica, ľavica,“ vyhlásil Salvini, ktorý je momentálne najmocnejším politikom v Taliansku – napriek nominálne nižšej pozícii oproti funkcii premiéra či prezidenta – a ktorého strana Liga v Taliansku kraľuje prieskumom verejnej mienky.

„Nevidím v Európe žiadnu vlnu extrémizmu. Je tu len odlišná vízia Európy, ktorá je absolútne legitímna,“ pokračoval Salvini, ktorý v sobotu privíta v Miláne lídrov jedenástich politických strán, združených okolo jeho Ligy v celoeurópskom zoskupení protiimigrantských strán.

Okrem Ligy do tohto zoskupenia, ktoré chce po eurovoľbách vytvoriť v Európskom parlamente (EP) spoločnú frakciu, patrí napríklad francúzske Národné združenie Marine Le Penovej, holandská Strana slobody pod vedením Geerta Wildersa, Slobodná strana Rakúska Heinza-Christiana Stracheho, Alternatíva za Nemecko, česká Sloboda a priama demokracia Tomia Okamuru či slovenská strana Sme rodina Borisa Kollára.

Video+foto: Lietadlo Cessna núdzovo pristálo na frekventovanej diaľnici v Chorvátsku

17.8.2019 (Webnoviny.sk) - Malé lietadlo núdzovo pristálo na jednej z hlavných diaľníc v Chorvátsku, pričom prekvapilo vodičov, žiadne zranenia však nespôsobilo. Informov...

Viac k témam: extrémizmus, krajná pravica
Zdroj: Webnoviny.sk – Nevidím v Európe žiadnu krajnú pravicu, vyhlásil taliansky minister vnútra Salvini © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*