Nového predsedu Protimonopolného úradu SR Beňu už vymenovala prezidentka, nahradí Menyharta

17. februára 2023

17.2.2023 (SITA.sk) – Prezidentka SR Zuzana Čaputová v piatok vymenovala nového predsedu Protimonopolného úradu (PMÚ) SR Juraja Beňu. Na tomto poste vystrieda Tibora Menyharta. Informoval o tom hovorca hlavy štátu Martin Strižinec.

„Prezidentka SR Zuzana Čaputová v piatok s účinnosťou od 1. marca 2023 na návrh vlády SR vymenovala do funkcie predsedu Protimonopolného úradu SR Juraja Beňu,“ spresnil.

Juraj Beňa pôsobil v advokácii, neskôr na Odbore kartelov PMÚ a naposledy pracoval v spoločnosti Orange Slovensko. Výzva na prihlásenie kandidátov na predsedu PMÚ bola vyhlásené v novembri minulého roka. Verejne vypočutie sa uskutočnilo 21. decembra a zúčastnili sa na ňom traja kandidáti, Juraj Beňa, Henrich Haščák a Martin Zlocha. Kandidátov vypočula deväťčlenná výberová komisia, tá na post odporučila práve Juraja Beňu. Funkčne obdobie predsedu PMÚ je pat rokov.

Viac k témam: predseda Protimonopolného úradu, Prezidentka SR, Vymenovanie do funkcie
Zdroj: SITA.sk – Nového predsedu Protimonopolného úradu SR Beňu už vymenovala prezidentka, nahradí Menyharta © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*