Nový Zéland zrušil v Aucklande posledné reštrikcie, šírenie koronavírusu sa v meste zastavilo

22. februára 2021

22.2.2021 (Webnoviny.sk) – Nový Zéland v pondelok v Aucklande ruší posledné reštrikcie zamerané proti šíreniu koronavírusu. Šírenie prípadov nákazy v najväčšom meste krajiny sa totiž zastavilo. Novozélandská premiérka Jacinda Ardernová uviedla, že po uskutočnení viac ako 72-tisíc testov nenašli dôkazy, že vírus sa v miestnej komunite šíri.

V Aucklande tento mesiac zaviedli trojdňový lockdown po tom, ako infekciu koronavírusom zistili u dvoch osôb, a to u matky a dcéry. Neskôr testy odhalili infekciu u ďalších piatich osôb. Po skončení lockdownu v Aucklande naďalej uplatňovali reštrikcie, vrátane obmedzenia zhromažďovania.

Viac o téme: Koronavírus

Zdroj nákazy koronavírusom zostal nejasný, no úrady naďalej prešetrujú, či existuje súvislosť medzi infikovaným pasažierom leteckej spoločnosti a nakazenou ženou pracujúcou vo firme, ktorá pre leteckú spoločnosť perie bielizeň.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, lockdown
Zdroj: Webnoviny.sk – Nový Zéland zrušil v Aucklande posledné reštrikcie, šírenie koronavírusu sa v meste zastavilo © SITA Všetky práva vyhradené.

Českého leva môže podľa hráčov Niké ovládnuť Šarlatán a Krajina ve stínu!

5.3.2021 (Webnoviny.sk) - Niké prináša veľa možností na kvalitnú zábavu. Okrem kurzových stávok na športové podujatia si klienti môžu tipnúť aj na spoločenské uda...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*