Obyvatelia Š‘-ťia-čuang podstupujú hromadné testovanie, mesto je novým epicentrom nákazy

13. januára 2021

13.1.2021 (Webnoviny.sk) – Milióny obyvateľov čínskeho mesta Š‘-ťia-čuang, metropoly provincie Che-pej, sa v stredu zúčastnili na druhom kole masového testovania. Mesto nachádzajúce sa južne od Pekingu je epicentrom najvážnejšieho nového šírenia ochorenia COVID-19 v krajine.

Čínska Štátna zdravotnícka komisia v stredu informovala, že v provincii Che-pej zistili ďalších 90 prípadov nákazy, pričom väčšinu nových prípadov odhalili v jej hlavnom meste. Cestovanie z miest Š‘-ťia-čuang, Sing-tchaj a Lang-fang aj vstup do nich je pozastavený a niektoré komunity dostali príkaz zostať najbližší týždeň doma.

Viac o téme: Koronavírus

Počet prípadov koronavírusu v Číne stúpol v čase, keď sa experti Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) chystajú na štvrtkový let do mesta Wu-chan, kde začnú vyšetrovanie pôvodu pandémie. Čína doteraz odmietala výzvy na nezávislé prešetrovanie a striktne kontroluje všetok výskum týkajúci sa pôvodu koronavírusu. Zároveň podporuje okrajové teórie, podľa ktorých sa vírus do Číny v skutočnosti dostal zo zahraničia.

Viac k témam: Celoplošné testovanie, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Obyvatelia Š‘-ťia-čuang podstupujú hromadné testovanie, mesto je novým epicentrom nákazy © SITA Všetky práva vyhradené.

Dôležitá správa! Slovensko schvaľuje očkovacie preukazy pre pohyb ľudí, mal by obsahovať účasť na testovaniach

Covid certifikát chce využívať aj Slovensko. Zaočkovaní ľudia sa budú môcť vďaka nemu voľnejšie pohybovať. Mal by okrem toho obsahovať aj informácie o absolvovaných te...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*