Otec britského premiéra Johnsona sa postavil proti synovi, pridal sa ku klimatickým protestom

9. októbra 2019

9.10.2019 (Webnoviny.sk) – Otec britského premiéra Borisa Johnsona sa pridal ku klimatickým protestom v Londýne. Stalo sa tak po tom, čo jeho syn vyzval demonštrantov, aby si zbalili svoje „po marihuane smrdiace“ stany a odišli.

Stanley Johnson demonštrantom z hnutia Extinction Rebellion (Vzbura proti vyhynutiu) povedal, že majú na mysli „presne tie správne veci„, keď žiadajú zníženie uhlíkových emisií na nulu.

Ako zdôraznil, hnutie proti klimatickým zmenám považuje za „nesmierne dôležité“. Aktivistom sa prihovoril v stredu na Trafalgarskom námestí.

V Londýne zatkli už viac než 500 osôb, ktorí v britskej metropole od pondelka blokujú cesty či mosty. Ich akcie sú súčasťou globálnej vlny protestov, ktorá zasiahla aj New York, Paríž, Berlín, Madrid, Amsterdam či Sydney. Hnutie žiada podniknutie bezodkladných krokov v boji proti klimatickým zmenám.

Orbánov Fidesz čelí vo voľbách zjednotenej opozícii, kampaň poznačilo aj video z orgií na jachte

13.10.2019 (Webnoviny.sk) - Maďarská pravicová vládna strana Fidesz premiéra Viktora Orbána v rámci komunálnych volieb čelí výzve v podobe opozičných strán, ktoré vo viac...

Viac k témam: klimatické zmeny, klimatický štrajk
Zdroj: Webnoviny.sk – Otec britského premiéra Johnsona sa postavil proti synovi, pridal sa ku klimatickým protestom © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*