Pápež vyzýva biskupov k načúvaniu obetiam sexuálneho zneužívania kňazmi

18. septembra 2021

18.9.2021 (Webnoviny.sk) – Pápež František v sobotu vyzval európskych biskupov, aby načúvali obetiam sexuálneho zneužívania kňazmi a aby ich považovali za partnerov v reforme. Varoval pritom, že ak to nedokážu, ohrozí to samotnú budúcnosť cirkvi.

Hlava katolíckej cirkvi sa takto vyjadrila vo videoodkaze stredoeurópskym a východoeurópskym biskupom, ktorí sa budú od nedele v Poľsku zúčastňovať na štvordňovej konferencii o ochrane detí. Podujatie organizuje konferencia biskupov a vatikánska poradná komisia pre ochranu detí.

Cirkev dokáže nájsť cestu k tomu, aby opäť bola považovaná za bezpečné miesto pre tých, ktorí ju potrebujú, len tak, že bude čeliť pravde o tomto krutom správaní a pokorne žiadať o odpustenie od obetí,“ uviedol pápež František. Hlavne biskupi podľa jeho slov musia ako prví a nie ako poslední načúvať obetiam a musia im slúžiť.

Vo videoodkaze pápež ďalej uviedol, že slova o ľútosti sa musia premeniť na konkrétne činy pri reforme s cieľom predísť zneužívaniu a načúvať obetiam. „Tieto dôležité diskusie sa skutočne dotýkajú budúcnosti cirkvi,“ uviedla hlava katolíckej cirkvi.

Rakúsko zavádza povinné COVID pasy pre takmer všetkých zamestnancov, predpisy v gastre a hoteliérstve sú uvoľnenejšie

26.10.2021 (Webnoviny.sk) - Od novembra sa budú musieť takmer všetci zamestnanci v Rakúsku pri vstupe na pracovisko preukázať dokladom o absolvovaní očkovania, prekonaní ...

Viac k témam: biskupi, sexuálne zneužívanie, sexuálne zneužívanie detí, výzva
Zdroj: Webnoviny.sk – Pápež vyzýva biskupov k načúvaniu obetiam sexuálneho zneužívania kňazmi © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*