Paulína Fialková dosiahla v „masáku“ svoje najlepšie umiestnenie na tohtoročných MS v biatlone

23. februára 2020

23.2.2020 (Webnoviny.sk) – Nórska biatlonistka Marte Olsbuová Röiselandová sa stala víťazkou nedeľňajších pretekov s hromadným štartom na majstrovstvách sveta v talianskej Anterselve.

Rodáčka z Arendalu skompletizovala svoje úžasné vystúpenie na šampionáte a v siedmom štarte získala siedmy cenný kov. V „masáku“ predviedla vynikajúci bežecký výkon a v poslednom okruhu predstihla Talianku Dorotheu Wiererovú.

Tretie miesto obsadila Hanna Öbergová

Poradie na stupňoch víťaziek doplnila Švédka Hanna Öbergová, ktorá sa po troch štvrtých miestach dočkala medaily.

Olsbuová Röiselandová spravila pri streľbách v ľahu dve chyby a v polovici pretekov figurovala s viac než minútovou stratou až na 22. mieste. V stoji už bola stopercentná a vďaka rýchlym nohám si zabezpečila prvé miesto.

Epidémia koronavírusu zasiahla prezidenstké voľby v Poľsku, ľudia budú hlasovať prostredníctvom pošty

7.4.2020 (Webnoviny.sk) - Poľský parlament v pondelok v neskorých hodinách schválil hlasovanie v nadchádzajúcich prezidentských voľbách výlučne prostredníctvom pošty. Šír...

Po poslednej streľbe strácala na Dorotheu Wiererovú 14,4 sekundy, ale svoje manko dokázala zmazať a následne zlomiť odpor svojej súperky. Nórka ukončila šampionát s piatimi zlatými medailami a dvoma bronzovými kovmi.

Zo sestier Fialkových strieľala lepšie Paulína

Slovenské reprezentantky na úvodnej streľbe v ľahu minuli po jednom terči, a tak zo strelnice odchádzali tesne za sebou na 23., respektíve 24. mieste. Druhú položku lepšie zvládla Paulína, ktorá sa na rozdiel od Ivony vyhla ďalšiemu nepresnému výstrelu.

Aj v ďalšom priebehu pretekov bola Paulína na strelnici bezchybná, ale bežecky predviedla až 25. najlepší výkon. Napriek najlepšej streľbe zo všetkých pretekárok sa musela uspokojiť s 15. miestom. Ivona šancu na dobrý výsledok pochovala štyrmi chybami na záverečnej streľbe v stoji, napokon ju klasifikovali na 25. pozícii.

Majstrovstvá sveta v biatlone

  • Anterselva (Tal.) – nedeľa

Preteky s hromadným štartom žien na 12,5 km: 1. Marte Olsbuová Röiselandová (Nór.) 39:14,0 h (2), 2. Dorothea Wiererová (Tal.) +20,7 s (3), 3. Hanna Öbergová (Švéd.) +26,1 (3), 4. Monika Hojniszová-Staregová (Poľ.) +29,1 (2), 5. Julia Simonová (Fr.) +45,1 (2), 6. Jekaterina Jurlovová-Perchtová (Rus.) +52,0 (2),… 15. Paulína Fialková +1:35,9 min (1), 25. Ivona Fialková (obe SR) +3:40,0 (6)

Viac k témam: Anterselva, MS v biatlone
Zdroj: Webnoviny.sk – Paulína Fialková dosiahla v „masáku“ svoje najlepšie umiestnenie na tohtoročných MS v biatlone © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*