Pitva odhalila príčinu smrti finančníka Epsteina, ktorý čelil obvineniam zo sexuálnych zločinov

17. augusta 2019

17.8.2019 (Webnoviny.sk) – Výsledky pitvy tela amerického finančníka Jeffreyho Epsteina zverejnené v piatok ukázali, že spáchal samovraždu obesením vo svojej cele. Tomuto oznámeniu predchádzal necelý týždeň špekulácií o jeho smrti.

Bol v kontakte s vplyvnými ľuďmi

Epsteina našli mŕtveho minulú sobotu v manhattanskom väzení a všetko malo nasvedčovať tomu, že šlo o samovraždu. Hneď nato sa začali objavovať aj iné verzie, tie však mali len podobu konšpiračných teórií, ktoré kolovali po internete.

Ich základom bolo väčšinou to, že Epstein, ktorého v júli zatkli v súvislosti s obvineniami zo zneužívania neplnoletých dievčat a iných sexuálnych zločinov, bol v blízkom kontakte s množstvom vplyvných ľudí, a o jeho umlčanie sa teda mohol postarať niekto z nich, aby tak zakryl vlastné zločiny.

Patril do americkej smotánky

Epsteina, ktorý patril do najvyšších poschodí americkej smotánky a udržiaval tesné zväzky s mnohými známymi osobnosťami svetovej politiky aj šoubiznisu, súdili prvýkrát už v roku 2008, kedy sa priznal k zneužívaniu neplnoletých dievčat a podnecovaniu prostitúcie a dostal za to 18-mesačný trest odňatia slobody, z ktorých si nakoniec odkrútil len 13.

Nezastaviteľný Haaland strelil ďalší gól, Borussia vyrovnala historický rekord (video)

15.2.2020 (Webnoviny.sk) - Deväť gólov v šiestich zápasoch. Taká je vizitka Erlinga Haalanda odvetdy, čo si začal obliekať dres ...

Opätovne ho zatkli pred dvoma týždňami a obvinili ho z ďalších sexuálnych zločinov, za ktoré mohol dostať až 45 rokov. Finančník mal byť podľa obvinení súčasťou gangu zaoberajúceho sa prostitúciou a mal celebritám, ktoré pozýval do svojho luxusného sídla v New Yorku, ponúkať „služby“ prostitútok, vrátane neplnoletých.

Viac k témam: americká polícia, pitva, prostitúcia, samovražda, sexuálne zneužívanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Pitva odhalila príčinu smrti finančníka Epsteina, ktorý čelil obvineniam zo sexuálnych zločinov © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*