Počet nelegálnych migrantov naďalej klesá, každý piaty prichádza do EÚ z Turecka

18. mája 2019

BRATISLAVA 18. mája (WebNoviny.sk) – Počet migrantov, ktorí sa pokúšajú dostať bez povolenia do Európskej únie (EÚ), naďalej klesá, uviedla v utorok Európska agentúra pre pohraničnú a pobrežnú stráž (Frontex).

Pokles o takmer tretinu

Agentúra zaznamenala v apríli 4900 „nelegálnych prekročení hraníc“. Oproti predchádzajúcemu mesiacu ide o 19-percentný pokles.

Za prvé štyri mesiace tohto roka prekročilo ilegálne hranice celkovo približne 24 200 migrantov. Oproti roku 2018 to predstavuje pokles o 27 percent.

Každý štvrtý migrant je z Afganistanu

Viac ako polovicu nelegálnych migrantov zaznamenali na východnej hranici EÚ. Každý štvrtý migrant pochádzal z Afganistanu, každý piaty z Turecka, ktoré sa uchádza o vstup do únie.

Prezidentka Čaputová ukončila návštevu Žilinského kraja, navštívila stacionár aj Malú Fatru

16.8.2019 (Webnoviny.sk) - Sociálna starostlivosť o seniorov je aktuálne jednou z najdiskutovanejších tém na Slovensku. Počas návštevy Denného stacionára na sídlisku Vlči...

Masový príchod migrantov v roku 2015 spôsobil v EÚ politickú krízu. Migrácia je tiež podľa prieskumov hlavnou témou volieb do Európskeho parlamentu, ktoré sa konajú 23. až 26. mája.

Viac k témam: Európska agentúra pre pohraničnú a pobrežnú stráž Frontex, imigranti, migranti, utečenecká kríza
Zdroj: Webnoviny.sk – Počet nelegálnych migrantov naďalej klesá, každý piaty prichádza do EÚ z Turecka © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*