Počet úmrtí na predávkovanie drogami po prvý raz za dve desaťročia klesol

18. júla 2019

18.7.2019 (Webnoviny.sk) – Počet úmrtí na predávkovanie drogami v USA v minulom roku klesol. Stalo sa tak po prvý raz za dve desaťročia. Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb zverejnilo v stredu štatistiky, podľa ktorých počet predávkovaných klesol o 5,1 percenta.

Zatiaľ čo v roku 2017 zaznamenali viac než 72-tisíc takýchto prípadov, v roku 2018 to bolo už len takmer 68 600. To je ale stále výrazne viac ako v roku 1999, keď drogám podľahlo 16 850 osôb. Odvtedy toto číslo každý rok stúpalo, pričom kulminovalo v rokoch 2014 až 2017.

Experti za túto situáciu sčasti vinia nadmerné predpisovanie silných a návykových liekov proti bolesti. „Táto kríza sa vyvíjala dve dekády a nedá sa preto vyriešiť za jednu noc,“ uviedol Alex Azar, šéf vládnej agentúry HHS. Pokles počtu úmrtí naviazaných na drogy však označil za „povzbudivý“.

Viac k témam: drogy, lieky, predávkovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Počet úmrtí na predávkovanie drogami po prvý raz za dve desaťročia klesol © SITA Všetky práva vyhradené.

Lidl je lídrom v predaji fairtradového kakaa

6.12.2019 (Webnoviny.sk) - V predvianočnom období disponuje certifikátom Fairtrade väčšina sezónnych produktov vlastnej značky Favorina.Pre spoločnosť Lidl Slov...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*