Podoľak: Ruská armáda všetko zamínovala, chce premeniť Cherson na mŕtve mesto

10. novembra 2022

10.11.2022 (Webnoviny.sk) – Popredný ukrajinský predstaviteľ „zdvihol varovný prst“ v súvislosti s deklarovaným úmyslom Ruska stiahnuť sa z mesta Cherson na západnom brehu rieky Dnipra. Ako referuje spravodajský web CNN, poradca prezidenta Volodymyra Zelenského Mychajlo Podoľak na Twitteri uviedol, že Rusko „chce premeniť Cherson na ‚mŕtve mesto‘“.

Plánuje zmeniť mesto na ruiny

Ruská armáda zamínovala všetko, čo sa dá – byty, kanalizáciu. Delostrelectvo na ľavom (východnom) brehu plánuje zmeniť mesto na ruiny. Takto vyzerá ‚ruský svet‘: prišli, nakradli, oslavovali, pozabíjali ‚svedkov‘, zanechali ruiny a odišli,“ povedal Podoľak.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ak by sa Rusko stiahlo z Chersonu, mesto by naďalej bolo na dostrel delostrelectva ruskej armády na východnom brehu Dnipra.

Potreba „ticha v médiách“

Hovorkyňa armády na juhu krajiny Natalia Humeňuková v stredu zdôraznila potrebu „ticha v médiách“, keďže operácie v Chersonskej oblasti pokračujú. Dodala, že všetky informácie „treba vnímať kriticky“, čo je zjavný odkaz na ruské vyhlásenie o stiahnutí vojakov z Chersonu na západnom brehu Dnipra.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: bitka o Cherson, Médiá, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Podoľak: Ruská armáda všetko zamínovala, chce premeniť Cherson na mŕtve mesto © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*