Policajného funkcionára Norberta P., ktorého zatkli spolu s Kováčikom, zbavili riadiacej funkcie

25. októbra 2020

25.10.2020 (Webnoviny.sk) – Obvineného policajného funkcionára Norberta P. už zbavili jeho riadiacej funkcie. „Nadriadený s personálnou právomocou policajta neodkladne zrušil jeho dočasné poverenie výkonom riadiacej funkcie. Toto rozhodnutie mu bolo zákonným spôsobom už oznámené,“ uviedol v nedeľu policajný prezident Peter Kovařík vo vyhlásení, ktoré agentúre SITA poskytol hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

Obvinený chce spolupracovať

Dodal, že ďalší postup bude pokračovať v súlade so zákonom o štátnej službe príslušníkov Policajného zboru.

Kovařík privítal vyhlásenie obvineného o jeho snahe spolupracovať s políciou. Zdôraznil, že v polícii bude presadzovať také pravidlá, ktoré podobným nežiaducim javom v polícii v budúcnosti zabránia.

„Tí, ktorí sa nestotožnili s našim heslom Pomáhať a chrániť, nemajú v Policajnom zbore čo hľadať,“ vyhlásil na záver Kovařík.

Mimoriadna správa! Slovensko spúšťa masívne očkovanie voči koronavírusu

Minister zdravotníctva Marek Krajčí informoval o podrobnostiach očkovania, ktoré by malo prebehnúť ešte tento rok. ...

Norberta P. zadržali tento týždeň spolu so špeciálnym prokurátorom Dušanom Kováčikom.

Návrh na vzatie do väzby

Oboch obvinili zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, zo zločinu zneužitia právomoci verejného činiteľa v súbehu s prečinom ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti a z pokračovacieho obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku v súbehu s prečinom ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry už podal návrh na ich vzatie do väzby. O väzbe bude rozhodovať Špecializovaný trestný súd, zatiaľ nie je známe kedy.

Viac k témam: zadržanie špeciálneho prokurátora
Zdroj: Webnoviny.sk – Policajného funkcionára Norberta P., ktorého zatkli spolu s Kováčikom, zbavili riadiacej funkcie © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*