Polícia prehľadáva domy Bödora aj sudcov podozrivých zo spolupráce s Kočnerom

29. januára 2020

29.1.2020 (Webnoviny.sk) – Policajti od stredajšieho rána zasahujú na viacerých miestach Slovenska. Ako agentúru SITA informoval hovorca Prezídia PZ Michal Slivka, momentálne prebieha policajná akcia súvislosti s prípadom vyšetrovacieho tímu Hmla. Ide o domové prehliadky a prehliadky iných priestorov na rôznych miestach západného Slovenska.

Ako informuje denník SME, polícia zasahuje u viacerých sudcov, ktorí sú podozriví zo spolupráce s podnikateľom Marianom Kočnerom a tiež u podnikateľa Norberta Bödora neďaleko Nitry. V stredu nadránom polícia zasahovala napríklad aj v dome Vladimíra Sklenku, bývalého podpredsedu Okresného súdu Bratislava I.

Sklenka údajne spolupracoval s Kočnerom a zo súdu mu mal vynášať dôverné informácie o priebehu rôznych súdnych sporov a rozhodoval na jeho pokyn. Polícia zadržala Sklenku doma v okrajovej časti hlavného mesta, na mieste boli aj kukláči.

Portál tiež uvádza, že polícia podľa dostupných informácií vykonáva polícia zaisťovacie úkony aj u ďalších sudcov, ktorí sú podozriví zo spolupráce s Kočnerom vrátane bývalej štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti Moniky Jankovskej a jej sestry sudkyne Krajského súdu v Bratislave Andrei Haitovej. Podrobnosti nateraz nie sú známe.

„Lebo Fico“ je už trápne, tvrdí Smer-SD a vyzýva Matoviča, aby sa správal ako chlap

22.9.2020 (Webnoviny.sk) - Stále tá istá filozofia „lebo Fico“ je z úst predsedu vlády Igora Matoviča (...

Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia prehľadáva domy Bödora aj sudcov podozrivých zo spolupráce s Kočnerom © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*