Polícia v Holandsku zatkla dvoch mužov, zrejme dodali zbrane použité pri útokoch v Paríži

15. marca 2019

BRUSEL 15. marca (WebNoviny.sk) – Holandská polícia zatkla v Amsterdame dvoch mužov podozrivých zo zabezpečenia zbraní použitých pri krvavých teroristických útokoch v Paríži v roku 2015. Informovali o tom v piatok holandskí prokurátori.

Podľa ich údajov mužov vo veku 29 a 31 rokov zadržali v utorok po spoločnom vyšetrovaní francúzskych, belgických a holandských detektívov. V ich domoch zaistili počítače, dátové nosiče, dokumenty a telefóny.

Muži sú podozriví z toho, že „boli nejakým spôsobom zapojení do dodania zbraní„, ktoré použili islamskí extrémisti pri útokoch, uviedli prokurátori v stanovisku. Totožnosť podozrivých nezverejnili.

Pri koordinovaných útokoch na koncert, kaviarne a národný štadión zomrelo 13. novembra 2015 v Paríži 130 ľudí a desiatky ďalších utrpeli zranenia.

Na protestoch žltých viest sa zúčastnilo viac ako 40-tisíc ľudí, hospitalizovať museli jedného policajta

PARÍŽ 23. marca (WebNoviny.sk) - Na sobotňajších protestoch hnutia žltých viest sa po celom Francúzsku zúčastnilo viac ako 40-tisíc ľudí. Informoval o tom minister vnútra...

Viac k témam: teroristické útoky v Paríži, zatknutie
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia v Holandsku zatkla dvoch mužov, zrejme dodali zbrane použité pri útokoch v Paríži © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

sitelement

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*