Povodne v Indii si vyžiadali obete na životoch, desiatky osôb sú stále nezvestné

20. November 2021

20.11.2021 (Webnoviny.sk) – Najmenej 17 ľudí zomrelo v indickom štáte Ándhrapradéš a desiatky ďalších sú nezvestné po tom, ako ho postihli silné dažde. Informovali o tom v sobotu indické úrady. Prudké dažde sú v oblasti od štvrtka, pričom vyvolali rozsiahle povodne v najmenej piatich okresoch.

Traja ľudia zomreli v piatok po zrútení sa budovy, uviedla polícia. Zachrániť sa podarilo desať ľudí, ktorí boli uväznení pod troskami, ale dvaja sú stále nezvestní. V ten istý deň prišlo o život najmenej dvanásť ľudí, keď povodeň strhla autobus, v ktorom cestovali.

Pátranie po nezvestných v sobotu pokračovalo. Úmrtia z viacerých okresov hlásia už niekoľko dní. Úrady upozorňujú, že počet obetí by mohol stúpnuť. Stovky rodín evakuovali a poskytli im dočasné prístrešky.

Web: Aktualizované.sk

Štvrtina firiem tvrdí, že nemôže zmierniť svoj dopad na životné prostredie

7.12.2021 (Webnoviny.sk) - Napriek podpore Európskej únie, pre stimuláciu rozvoja spoločností po pandémii a zlepšenie udržateľnosti, väčšina obchodných lídrov tvrdí, ...

Viac k témam: Povodne, Silné dažde, Smrť, Úmrtie, Záchrana
Zdroj: Webnoviny.sk – Povodne v Indii si vyžiadali obete na životoch, desiatky osôb sú stále nezvestné © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*