Pred letiskom v Mogadiše nastala obrovská explózia, na mieste sú mŕtvi aj zranení

12. January 2022

12.1.2022 (Webnoviny.sk) – Pred medzinárodným letiskom v hlavnom meste Somálska nastal v stredu mohutný výbuch. Podľa pohotovostnej jednotky sú na mieste mŕtvi i zranení ľudia.

Predstaviteľ záchrannej služby Aamin Abdulkadir Adan na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter napísal, že je „hlboko zarmútený stratami na životoch a zraneniami“ v Mogadiše.

Bezprostredne po explózii nebolo jasné, koľko ľudí bolo mŕtvych alebo kto bol cieľom výbuchu. Somálska národná tlačová agentúra informovala iba o „nešpecifikovaných obetiach“.

Za výbuchom by mohla stáť extrémistická skupina aš-Šabáb, napojená na al-Káidu, ktorá ovláda časti Somálska a často vykonáva bombové útoky na významných miestach v hlavnom meste.

Polícia vyšetruje výbuch v Skalici ako trestný čin všeobecného ohrozenia, na miesto vyslala aj posttraumatický tím

21.1.2022 (Webnoviny.sk) - Polícia vyšetruje štvrtkový výbuch propán-butánových fliaš v pojazdnom bufete v centre Skalice ako trestný čin všeobecného ohrozenia....

Viac k témam: Explózia
Zdroj: Webnoviny.sk – Pred letiskom v Mogadiše nastala obrovská explózia, na mieste sú mŕtvi aj zranení © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*