Premiér Matovič si z Čaputovej správy o stave republiky odniesol 12 bodov poznámok

5. júna 2020

5.6.2020 (Webnoviny.sk) – Správa o stave Slovenskej republiky, ktorú v piatok pred poslancami Národnej rady SR (NR SR) predniesla prezidentka Zuzana Čaputová, bola dôstojná, vyvážená a férová voči Slovensku.

Médiám to povedal predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO), ktorý sa spolu s niektorými členmi osobne zúčastnil v parlamente pri prezentovaní prezidentkinej správy. Podľa premiéra bolo v správe viac chvály ako kritiky a ak tam aj nejaká kritika bola, tak opodstatnená.

„Prejav pani prezidentky bol veľmi pekný, dôstojný, vyvážený a férový voči Slovensku, politikom a občanom. Celkovo to bola komplexná správa o stave republiky. Pani prezidentka sa vo všeobecnosti dobre počúva, čo je pozitívna danosť v politike,“ zhodnotil Matovič.

Bude Putin doživotným prezidentom? Väčšina Rusov dala v referende zelenú ústavným zmenám

2.7.2020 (Webnoviny.sk) - Takmer 78 percent účastníkov ruského referenda o ústavných zmenách hlasovalo za ne, čím okrem iného súhlasilo aj s tým, aby mohol prezident ...

Zobraziť fotogalériu k článku:
Prezidentka Zuzana Čaputová v parlamente predniesla Správu o stave republiky (fotografie)

Priblížil, že z prezidentkinho prejavu si odnáša 12 bodov poznámok. Ocenil, že prezidentka pripomenula aj predvolebné sľuby, ku ktorým sa koaliční partneri zaviazali. „Veľmi sa mi páčila jej myšlienka, aby bola cesta za transparentnosťou taktiež transparentná,“ dodal Matovič.

Viac k témam: premiér Slovenskej republiky, prezident Slovenskej republiky, správa o stave republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Premiér Matovič si z Čaputovej správy o stave republiky odniesol 12 bodov poznámok © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*