Premiér Naréndra Módí zverejnil video, bosý zbieral odpadky na pláži

12. októbra 2019

12.10.2019 (Webnoviny.sk) – Indický premiér Naréndra Módí v sobotu zbieral odpadky na pláži v meste Mámallapuram v štáte Tamilnádu, kde sa stretol s čínskym prezidentom Si Ťin-pchingom.

Módí zverejnil prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter krátke video, ako sa naboso prechádza v piesku a popritom do vreca zbiera odpadky. „Postarajme sa, aby boli naše verejné miesta čisté a upratané,“ napísal v tweete Módí, ktorý v roku 2014, keď sa stal premiérom, spustil kampaň za čistú Indiu Swachh Bharat Abhiyan.

Minulý mesiac tiež v rozhovore v rozhlase chválil snahy indického „ploggera“ Ripudamana Belviho, ktorý spustil kampaň vyzývajúcu na zbieranie odpadu počas joggingu. Podľa Módího je „plogging“ populárny v zahraničí a Belviho pochválil za jeho propagáciu v Indii.

Viac k témam: indický premiér
Zdroj: Webnoviny.sk – Premiér Naréndra Módí zverejnil video, bosý zbieral odpadky na pláži © SITA Všetky práva vyhradené.

SMK volá po jednotnej maďarskej kandidátke do volieb, rokovať chce s Bugárom aj Simonom

12.10.2019 (Webnoviny.sk) - Strana maďarskej komunity (SMK) naďalej považuje vytvorenie jednotnej maďarskej kandidátky za jediné riešenie. Preto sa o vytvorenie spoločnej...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*