Prezident Trump obhajuje rozhodnutie Izraela nevpustiť do krajiny americké kongresmanky

16. augusta 2019

16.8.2019 (Webnoviny.sk) – Americký prezident Donald Trump obhajoval rozhodnutie Izraela nevpustiť do krajiny dve americké demokratické kongresmanky, hoci tvrdí, že tento krok „nepodporoval a ani sa mu nesnažil zabrániť“.

Veľmi protižidovské a protiizraelské

Trump vo štvrtok novinárom povedal, že o rozhodnutí „s ľuďmi tam nehovoril“, zapojený bol len z toho ohľadu, že sú „veľmi protižidovské a veľmi protiizraelské“. Trump predtým na Twitteri uviedol, že Izrael by „prejavil veľkú slabosť“, ak by kongresmanky pustil na svoje územie.

Izrael zakázal vstup do krajiny Rashide Tlaibovej a Ilhan Omarovej pre ich podporu palestínskemu hnutia vyzývajúcemu na bojkot Izraela.

Minister vnútra Arje Deri vo štvrtok oznámil, že po konzultácii s premiérom Benjaminom Netanjahuom a ďalšími poprednými izraelskými predstaviteľmi sa rozhodol nepovoliť im vstup pre „ich aktivity proti Izraelu“.

Premiér Orbán a kancelárka Merkelová si pripomenuli 30. výročie Paneurópskeho pikniku

19.8.2019 (Webnoviny.sk) - Maďarský premiér Viktor Orbán a nemecká kancelárka Angela Merkelová si pripomínajú 30. výročie Paneurópskeho pikniku - pokojnej demonštrácie na...

Kritičky správania voči Palestínčanom

Novozvolené kongresmanky, ktoré sú obe členkami Demokratickej strany a obe sú moslimky, sú kritičkami správania sa Izraela voči Palestínčanom.

Rodina Tlaibovej emigrovala do Spojených štátov zo Západného brehu Jordánu. Deri sa vyjadril, že Izrael zváži každú žiadosť Tlaibovej o návštevu príbuzných na základe humanitárnych dôvodov.

Viac k témam: americký kongres, americký prezident, Izrael
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezident Trump obhajuje rozhodnutie Izraela nevpustiť do krajiny americké kongresmanky © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*