Prezident Zelenskij obvinil Porošenka, že sa snaží prekaziť mierový proces na východe Ukrajiny

10. októbra 2019

10.10.2019 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj obvinil svojho predchodcu z podpory protestov s cieľom prekaziť mierový proces na východe krajiny.

Zelenskyj novinárom vo štvrtok povedal, že Petro Porošenko „tlačí“ na ľudí, aby protestovali proti stiahnutiu ťažkých zbraní z Donbasu.

Ukončenie konfliktu

Prezident zároveň vyjadril nádej, že Ukrajinci ho podporia v jeho úsilí ukončiť dlhoročný konflikt. Porošenka obvinil, že má záujem na pokračovaní vojny.

Porošenko neuspel v snahe o znovuzvolenie a v kresle hlavy štátu ho po aprílových prezidentských voľbách vystriedal bývalý komik Zelenskyj . Hlasy si získal práve prísľubom, že ukončí krvavý konflikt na východe Ukrajiny.

Orbánov Fidesz čelí vo voľbách zjednotenej opozícii, kampaň poznačilo aj video z orgií na jachte

13.10.2019 (Webnoviny.sk) - Maďarská pravicová vládna strana Fidesz premiéra Viktora Orbána v rámci komunálnych volieb čelí výzve v podobe opozičných strán, ktoré vo viac...

Ústupky Rusku

Ukrajinská vláda a proruskí separatisti sa minulý týždeň dohodli na konaní regionálnych volieb v Donecku a Luhansku a odsune zbraní z týchto oblastí. Porošenko tieto kroky kritizoval ako prílišné ústupky Rusku a obvinil súčasnú vládu, že zradila záujmy štátu.

Päťročný konflikt medzi ukrajinskými separatistami a vládnymi silami si od roku 2014 vyžiadal už viac než 13-tisíc obetí.

Viac k témam: konflikt, Rusko
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezident Zelenskij obvinil Porošenka, že sa snaží prekaziť mierový proces na východe Ukrajiny © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*