Prezidentka Čaputová sa zatiaľ pre novelu zákona o moratóriu na ústavný súd neobrátila

2. decembra 2019

2.12.2019 (Webnoviny.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová ešte nepodala podnet na Ústavný súd SR pre novelu zákona, ktorá zakazuje zverejňovanie prieskumov 50 dní pred voľbami. Na súd sa môže obrátiť až po zverejnení novely v Zbierke zákonov SR.

Pre agentúru SITA to povedal jej hovorca Martin Strižinec. Prezidentka už vopred avizovala, že má pochybnosti o ústavnosti novely a požiada tiež o jej dočasné pozastavenie. „Prezidentka sa môže obrátiť na Ústavný súd SR, až keď bude zákon zverejnený v zbierke zákonov,“ uviedol hovorca. To sa zatiaľ nestalo.

Poslanci Národnej rady SR v utorok 26. novembra prelomili veto prezidentky a odsúhlasili dlhšie moratórium aj po druhýkrát. Prijatie novely kritizovala odborná verejnosť, médiá a opozícia, ale aj koaličný Most-Híd.

Viac k témam: moratórium, Parlamentné voľby do NRSR na Slovensku 2020, prieskum, volebný prieskum
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezidentka Čaputová sa zatiaľ pre novelu zákona o moratóriu na ústavný súd neobrátila © SITA Všetky práva vyhradené.

Prešov plánuje rodinám zo zničenej bytovky preplácať nájom, na transparentnom účte pribúdajú peniaze

9.12.2019 (Webnoviny.sk) - aktualizované 9. decembra 14:57Mesto Prešov uvažuje o preplácaní nájomného rodinám z bytovéh...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*