Prezidentka Čaputová vyjadrila sústrasť rodine zavraždenej ženy z Michaloviec, ľuďom adresovala výzvu

5. januára 2023

5.1.2023 (Webnoviny.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová vyjadrila v stredu večer na sociálnej sieti úprimnú sústrasť rodine bývalej zdravotnej sestry, ktorá bola počas novoročného rána brutálne zavraždená na ulici v Michalovciach.

„Je mi nesmierne ľúto, že nový rok začal na Slovensku touto smutnou udalosťou. Prosím, buďme všímaví, keď niekto volá o pomoc. Ľahostajnosť zabíja,“ napísala Čaputová. Zároveň ocenila aktivitu a komunikáciu polície v tomto prípade.

Vraha, ktorý v prvý deň roka 2023 v Michalovciach dobodal 46-ročnú Eriku, v stredu vyšetrovateľ obvinil z obzvlášť závažného zločinu vraždy. Zadržaný muž má 18 rokov a svoju obeť predtým nepoznal, jeho motívom boli peniaze.

Bývalá zdravotná sestra si 1. januára o 6:30 vyberala peniaze z bankomatu, vrah ju usmrtil niekoľkými bodnými ranami. Útok zachytili aj kamery v uliciach mesta, žena kričala o pomoc. Útočník unikal dva dni. Polícia ho nakoniec zadržala vo vlaku na železničnej stanici v Žiline, snažil sa ujsť do Českej republiky.

Viac k témam: Prezidentka SR, Úmrtie, Vražda, Vražda v Michalovciach
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezidentka Čaputová vyjadrila sústrasť rodine zavraždenej ženy z Michaloviec, ľuďom adresovala výzvu © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*