Pri výbuchu protitankovej míny v Náhornom Karabachu zahynuli štyria ľudia

28. novembra 2020

28.11.2020 (Webnoviny.sk) – Azerbajdžanské úrady uviedli, že pri sobotňajšom výbuchu protitankovej míny zahynuli štyria ľudia a jedna osoba utrpela zranenia. K nešťastiu došlo vo chvíli, keď ich idúce auto aktivovalo mínu v oblasti Fuzuli, ktorá bola súčasťou nedávnych bojov s arménskymi silami.

Oblasť Fuzuli bola od 90. rokov minulého storočia a vojny v separatistickom regióne Náhorného Karabachu pod kontrolou arménskych síl.

Koncom septembra tam vypukli ťažké boje, počas ktorých Azerbajdžan získal späť kontrolu nad Fuzuli a niektorými ďalšími oblasťami ovládanými Arménskom.

Sobotňajší výbuch podčiarkuje množstvo rizík, ktorým azerbajdžanskí občania čelia pri snahách o opätovné osídlenie oblastí v Náhornom Karabachu.

Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon pre Slovensko a Českú republiku v segmente dioptrických skiel

15.1.2021 (Webnoviny.sk) - Spojenie siete FOKUS očná optika z portfólia MiddleCap Group so značkou Nikon je jedným z najväčších úspechov, ktoré rok 2020 firme priniesol. ...

Viac k témam: Náhorný Karabach
Zdroj: Webnoviny.sk – Pri výbuchu protitankovej míny v Náhornom Karabachu zahynuli štyria ľudia © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*