Prídu obvinení vyšetrovatelia NAKA o bezpečnostnú previerku? NBÚ sa k tomu nemôže vyjadriť

17. septembra 2021

17.9.2021 (Webnoviny.sk) – Národný bezpečnostný úrad (NBÚ) nemôže uviesť, či obvinení vyšetrovatelia Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) stratia bezpečnostnú previerku. Ako pre agentúru SITA uviedol Peter Habara z kancelárie NBÚ, zákon neumožňuje, aby sa úrad vyjadroval k detailom previerkového procesu.

„NBÚ sa riadi zákonom o ochrane utajovaných skutočností a ku každej previerke pristupuje v zmysle jeho ustanovení. Úrad navyše podlieha kontrole hneď dvoch parlamentných výborov, ktoré pravidelne konštatujú zákonnosť jeho rozhodnutí,“ uviedol Habara.

Obvinili vyšetrovateľov aj šéfa inšpekcie

Vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby začiatkom týždňa vzniesol obvinenia voči dvom príslušníkom Národnej kriminálnej agentúry Jánovi Čurillovi a Pavlovi Ďurkovi pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa a zločin marenia spravodlivosti formou spolupáchateľstva. Pokyn na vznesenie obvinenia vydal prokurátor Krajskej prokuratúry Bratislava.

Ruský torpédoborec odvrátil útok pirátov v západnej Afrike, pokúsili sa uniesť nákladnú loď

26.10.2021 (Webnoviny.sk) - Ruské námorníctvo zmarilo pri pobreží západnej Afriky pokus pirátov o únos nákladnej lode. ...

Inšpekcia ministerstva vnútra obvinila ďalších dvoch zadržaných vyšetrovateľov NAKA Milana Sabotu a Štefana Mašína zo zneužitia právomocí verejného činiteľa. Obvinili aj dočasného šéfa policajnej inšpekcie Petra Scholtza, a to zo zneužívania právomoci verejného činiteľa a marenia spravodlivosti. Všetkých vzal súd do väzby.

Viac k témam: bezpečnostná previerka
Zdroj: Webnoviny.sk – Prídu obvinení vyšetrovatelia NAKA o bezpečnostnú previerku? NBÚ sa k tomu nemôže vyjadriť © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*