Prípad Trumpovho telefonátu na Ukrajinu má ďalšieho informátora, podporuje prvotné tvrdenia

6. októbra 2019

6.10.2019 (Webnoviny.sk) – S generálnym inšpektorom amerických tajných služieb hovoril druhý informátor, ktorý má informácie podporujúce sťažnosť prvého whistleblowera na prezidenta Donalda Trumpa a jeho komunikáciu s Ukrajinou.

V nedeľu to pre agentúru The Associated Press uviedol právnik oboch informátorov, Mark Zaid. Podľa neho druhý whistleblower, ktorý tiež pracuje u tajných služieb, nepodal sťažnosť, ale má informácie z prvej ruky, ktoré podporujú prvého informátora.

Hrozba impeachmentu

Prvý informátor, pracovník Ústrednej spravodajskej služby (CIA), podal 12. augusta u generálneho inšpektora formálnu sťažnosť, ktorá spustila vyšetrovanie vedené demokratmi v Snemovni reprezentantov, ktoré by mohlo viesť k impeachmentu prezidenta.

Sťažnosť, v ktorej informátor viní prezidenta zo zneužitia právomoci vo svoj prospech v budúcoročných prezidentských voľbách, sa týka telefonátu s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským z 25. júla.

Zamestnanec pivovaru zabil päť kolegov, Trump ho nazval podlým vrahom (video+foto)

27.2.2020 (Webnoviny.sk) - Zamestnanec pivovaru Molson Coors v americkom meste Milwaukee spustil v práci paľbu a zabil päť kolegov. Následne si vzal vlastný život. Inform...

Trump v ňom svojho ukrajinského kolegu požiadal o vyšetrovanie bývalého viceprezidenta a jeho demokratického politického rivala Joea Bidena a jeho syna Huntera.

Podozrivé načasovanie

Mladší Biden pôsobil v rade ukrajinskej plynárenskej spoločnosti Burisma v rovnakom čase, ako jeho otec viedol diplomatické styky administratívny niekdajšieho prezidenta Baracka Obamu s Ukrajinou.

Hoci je načasovanie podozrivé, neexistujú dôkazy, že by sa dopustili nejakého protiprávneho konania.

Trump a jeho podporovatelia odmietajú obvinenia, že sa telefonátom dopustil niečoho nevhodného. Správy o druhom whistleblowerovi však môžu ohroziť ich argumenty voči prvému informátorovi, o ktorom tvrdia, že sťažnosť podal nesprávne, pretože je založená na informáciách z druhej a tretej ruky.

Viac k témam: impeachment
Zdroj: Webnoviny.sk – Prípad Trumpovho telefonátu na Ukrajinu má ďalšieho informátora, podporuje prvotné tvrdenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*