Reforma súdnej mapy je potrebná, Šikuta aj Žilinka volajú po odbornej verejnej diskusii

2. marca 2021

2.3.2021 (Webnoviny.sk) – Pri reforme súdnej mapy bude potrebná diskusia. Zhodli sa na tom predstavitelia justície, ktorí sa v utorok 2. marca stretli na Najvyššom súde SR (NS SR). Informovala o tom hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

Diskusie sa zúčastnili predseda Ústavného súdu Ivan Fiačan, predseda Najvyššieho súdu Ján Šikuta, generálny prokurátor Maroš Žilinka a predseda Slovenskej advokátskej komory Viliam Karas. Po otvorení priestoru na širšiu debatu o súdnej mape volá odborná verejnosť naprieč justíciou.

Predstavitelia justície sa zároveň zhodli na potrebe reformy súdnej mapy, ktorá by mala mať jednoznačnú ambíciu, a to zabezpečiť plynulosť poskytovania spravodlivosti na všetkých inštanciách.

Viac k témam: reforma justície, súdna mapa, verejná diskusia
Zdroj: Webnoviny.sk – Reforma súdnej mapy je potrebná, Šikuta aj Žilinka volajú po odbornej verejnej diskusii © SITA Všetky práva vyhradené.

NAKA vypočúva exministra Jahnátka, výsluch sa môže týkať prípadu Očistec

22.4.2021 (Webnoviny.sk) - Národná kriminálna agentúra (NAKA) začala s výsluchom bývalého ministra hospodárstva Ľubomíra Jahnátka (vtedy Smer-SD). Ako informoval spravoda...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*