Rusi sa majú vyhrážať strieľaním vlastným ustupujúcim vojakom na Ukrajine

4. novembra 2022

4.11.2022 (Webnoviny.sk) – Ruské sily začali pravdepodobne nasadzovať na Ukrajine v dôsledku nízkej morálky a neochoty bojovať takzvané „blokačné jednotky“. Vo svojej pravidelnej správe o vojne na Ukrajine to na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter uvádza britské ministerstvo obrany.

Tieto jednotky sa vyhrážajú zastrelením vlastným ustupujúcim vojakom s cieľom prinútiť ich k ofenzíve,“ vysvetľuje ministerstvo a dodáva, že takéto jednotky ruské sily využívali aj v predchádzajúcich konfliktoch.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ruskí generáli tiež podľa britského rezortu obrany zrejme v poslednom čase chceli od veliteľov, aby proti dezertérom používali zbrane, prípadne, aby po predchádzajúcom varovaní schvaľovali ich použitie s cieľom zabiť takýchto previnilcov. Generáli tiež pravdepodobne chceli za každú cenu udržať obranné pozície.

Taktika strieľania dezertérov pravdepodobne svedčí o nízkej kvalite, nízkej morálke a nedisciplinovanosti ruských síl,“ dodáva rezort.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, Vojna, Vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi sa majú vyhrážať strieľaním vlastným ustupujúcim vojakom na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*