Ruské ministerstvo zaradilo Navaľného fond proti korupcii na zoznam zahraničných agentov

9. októbra 2019

9.10.2019 (Webnoviny.sk) – Ruské ministerstvo spravodlivosti označilo v stredu za zahraničného agenta neziskovú organizáciu, ktorá stojí za veľkými protikorupčnými vyšetrovaniami. Fond boja s korupciou (FBK) založil opozičný líder Alexej Navaľnyj a tento krok sa považuje za ďalší pokus ruskej administratívy potlačiť opozíciu.

Ruské úrady v minulosti týmto spôsobom stigmatizovali rôzne mimovládne zoskupenia, vrátane vysoko rešpektovaných ľudskoprávnych organizácií.

Riaditeľ fondu Ivan Ždanov v stredu uviedol, že neprijali žiadne peniaze zo zahraničia a cieľom zaradenia na zoznam je zničenie organizácie. Fond získal svoje renomé vďaka odhaľovaniu korupcie.

V posledných rokoch narástol na celonárodnú sieť Navaľného podporovateľov, ktorí odhaľujú korupciu u miestnych predstaviteľov a organizujú vo svojich regiónoch opozičné zhromaždenia.

Schmiedlová opäť neprešla cez prvé kolo Australian Open, nestačila na Bencicovú (video)

21.1.2020 (Webnoviny.sk) - Už po druhom hracom dni tenisového Australian Open nemá Slovensko zastúpenie vo dvojhre žien. Po ...

Zdroj: Webnoviny.sk – Ruské ministerstvo zaradilo Navaľného fond proti korupcii na zoznam zahraničných agentov © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*