Rusko odpískalo vojenské cvičenia na Ukrajine, zbrane si však ponechá v blízkosti hraníc

22. apríla 2021

22.4.2021 (Webnoviny.sk) – Rusko vo štvrtok ukončilo rozsiahle vojenské cvičenia na juhu a juhozápade krajiny. Minister obrany Sergej Šojgu vojakom prikázal návrat na domovské základne.

Vojenská technika však zostane na mieste v blízkosti hraníc s Ukrajinou, aby bola k dispozícii pre iné cvičenie v ďalšej časti roka. Manévre na polostrove Krym, ako aj v rozsiahlych častiach západného Ruska označil za úspešné.

Vojaci sa postupne vrátia na základne

Vojaci sa budú podľa ministra na základne vracať postupne do 1. mája. Ako dodal, príslušníci ozbrojených síl zostanú vo výcvikovom priestore Pogonevo vo Voronežskom regióne na juhozápade Ruska asi 160 kilometrov východne od hraníc s Ukrajinou.

Ukrajina aj Západ sú znepokojení

Manévre sa uskutočnili v čase, keď Ukrajina a jej západní spojenci vyjadrujú znepokojenie nad koncentráciou ruských vojsk pozdĺž hranice s Ukrajinou. Podľa USA a Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) sú počty vojakov na hranici najvyššie od roku 2014.

Za mohutný ekonomický rozmach Slovensko vďačí členstvu v EÚ, tvrdí premiér Heger

9.5.2021 (Webnoviny.sk) - Je bez akejkoľvek diskusie, že za mohutný ekonomický rozmach vďačí Slovensko členstvu v ...

Po tom, ako Rusko v roku 2014 anektovalo ukrajinský polostrov Krym, prepukli boje medzi ukrajinskými ozbrojenými silami a Moskvou podporovanými separatistami na východe Ukrajiny. Konflikt si doteraz vyžiadal viac ako 14-tisíc ľudských životov.

Viac k témam: hranica s Ukrajinou, Krym, ruská armáda
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko odpískalo vojenské cvičenia na Ukrajine, zbrane si však ponechá v blízkosti hraníc © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*