Severná Kórea žiada vylúčenie Pompea z viaznucich jadrových rokovaní s USA

18. apríla 2019

WASHINGTON 18. apríla (WebNoviny.sk) – Severná Kórea žiada vylúčenie amerického ministra zahraničia Mikea Pompea z viaznucich jadrových rokovaní s USA.

Severokórejský rezort diplomacie Pompeovi vyčíta, že rozhovory hatí. Vyplýva to zo správy, ktorú vo štvrtok zverejnila severokórejská tlačová agentúra KCNA.

Chcú iného rokovacieho partnera

Obávam sa, že rozhovory budú aj naďalej viaznuť, ak sa na nich bude ďalej podieľať Pompeo,“ citovala agentúra šéfa oddelenia pre americké záležitosti na severokórejskom ministerstve zahraničia Kwon Čong-kuna.

V prípade možného pokračovania dialógu si preto Pchjongjang podľa správy želá iného rokovacieho partnera.

Najvyššia hora sveta vyberala svoju daň, výstup na Everest stál život piatich horolezcov

KÁTHMANDU 25. mája (WebNoviny.sk) - Na Mount Evereste zahynulo v posledných dňoch päť horolezcov. Ako informujú miestne médiá, o život prišli Američan, dvaja Indovia, Rak...

Summit lídrov zlyhal

Pompeo viedol rokovania so Severnou Kóreou v uplynulých mesiacoch a viackrát sa stretol aj s najvyššími predstaviteľmi režimu. Koncom februára však zlyhal s napätím očakávaný summit severokórejského vodcu Kim Čong-una s americkým prezidentom Donaldom Trumpom.

Dôvodom boli rozdielne názory na americké sankcie uvalené na Severnú Kóreu pre jej jadrový program. Vláda v Pchjongjangu vo štvrtok ráno oznámila, že otestovala nový typ „taktickej navádzanej zbrane„. Podľa analytikov je to zjavný pokus o zvýšenie tlaku na Spojené štáty.

Viac k témam: jadrové zbrane, rokovania, Spojené štáty americké
Zdroj: Webnoviny.sk – Severná Kórea žiada vylúčenie Pompea z viaznucich jadrových rokovaní s USA © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*