Skvelá správa! Vláda sa dohodla na rapídnom zvyšovaní platov Slovákov, kto si bude žiť lepšie?

31. júla 2022

Štát investuje do zvyšovania platov Slovákov takmer 2 miliardy eur. Mesačne tak státisícom ľudí pípne na účet suma vyššia o zaujímavé percentá.

Platy učiteľov vysokých škôl a výskumných a vývojových zamestnancov, ako aj platy pedagogických a odborných zamestnancov od začiatku budúceho roka stúpnu o 10 percent a od 1. septembra budúceho roka o ďalších 12 percent.

Vyplýva to z návrhov nariadení vlády, ktoré Úrad vlády SR predložil do pripomienkového konania. Legislatívne návrhy vychádzajú z uzatvorených kolektívnych zmlúv vyššieho stupňa pre verejnú a štátnu službu na obdobie od 1. januára 2023 do 31. augusta 2024.

Zvýšenie platov štátnych a verejných zamestnancov si v budúcom roku vyžiada zo štátneho rozpočtu spolu takmer 740 miliónov eur a v roku 2024 takmer 1,22 miliardy eur. Od začiatku júla tohto roka sa platy v štátnej a verejnej správe zvýšili o 3 percentá.

Daj vedieť svojím priateľom

5 komentárov na “Skvelá správa! Vláda sa dohodla na rapídnom zvyšovaní platov Slovákov, kto si bude žiť lepšie?

 • Jozef píše:

  Zvyšovať sa bude každemu pracujúcemu ako napriklad upratovačka,sbs,alebo iné pomocné práce

 • Anna Handlovicova píše:

  Najlepšie budú na tom pracujúci dôchodcovia, tým budú valorizovane dôchodky aj zvýšený plat. /Hlavne v štátnej správe, dôchodok o 11,8 percent a plat o 10 percent od 1.1.2023 – paráda/

 • Karol Jeruska píše:

  zaujimave vo verejnej sprave sa zvysuju platy ale preco sa neschvali zakon ze aj ukromne firmi musia zvysit platy svojim zamestnancom? vseliake zakony sa shvaluju ale ludia ktory pracuju v sukromnom sektore tym platy ostavaju na tej istej urovni preco sa nesvhvali zakon ze aj podnikatelia musia zvysit platy svojim zamestnancom podla inflacie? aj na ostatnych treba mysliet nie len na verejnu spravu.

 • Iveta píše:

  Dobrý deň chcela by som sa opýtať či aj upratovačky v nemocnici niečo dostanú lebo nikto mi na to neodpovedá robíme za minimálnu mzdu a narobíme sa viec ako niektorý zdravotníci ďakujem

 • Irena Gyurcsikova píše:

  A čo ostatný zamestnaný pracujúci občania našej spoločnosti, ktorý robia každý deň 8 až 12 hodín

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*