Slovenská „dvadsiatka“ v príprave na MS v hokeji podľahla Čechom gólmi z poslednej minúty

22. decembra 2019

22.12.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov neuspeli v predposlednom prípravnom zápase pred štartom majstrovstiev sveta tejto vekovej kategórie, ktoré sa uskutočnia od 26. decembra do 5. januára v Česku. V nedeľu v Třinci podľahli v medzištátnom stretnutí domácim rovesníkom 2:4 gólmi zo záverečnej minúty riadneho hracieho času.

Slovenská „dvadsiatka“ prehrala aj v druhom prípravnom dueli pred štartom MSJ, minulý týždeň podľahla olympijskému tímu SR 5:9 po predĺžení. Pred začiatkom šampionátu absolvujú slovenskí reprezentanti ešte jeden prípravný medzištátny duel, v pondelok 23. decembra o 15.00 vyzvú na žilinskom zimnom štadióne rovesníkov z Ruska. Po spomenutom stretnutí realizačný tím určí záverečnú nomináciu na turnaj.

Na šampionáte budú Slováci pôsobiť v třineckej A-skupine, kde sa postupne stretnú s hokejistami Kazachstanu (27. 12. o 15.00 h), Fínska (28. 12. o 15.00 h), Švajčiarska (30. 12. o 19.00 h) a Švédska (31. 12. o 15.00 h). Tímy na prvých štyroch miestach tabuľky postúpia do štvrťfinále, piate mužstvo bude hrať o záchranu. V ostravskej B-skupine figurujú Kanaďania, Američania, Česi, Rusi a Nemci.

Prípravný medzištátny zápas

• Třinec

Česko „20“ – Slovensko „20“ 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Góly: 16. Myšák (Blümel), 29. Raška (Pavel), 60. Lauko (Jeník), 60. Pytlík – 20. Mudrák (D. V. Tkáč), 21. Paulíny (Džugan)
Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

Zostava SR „20“: Vyletelka – Dlugoš, Mudrák, Stacha, Česánek, Golian, Bučko, Vitaloš, Kňažko – Faško-Rudáš, Okuliar, K. Kováčik, Paulíny, D. Jendek, J. Minárik, Ďurina, Džugan, Mrázik, M. Minárik, Čajkovič, D. V. Tkáč

Česi sa ujali vedenia na konci 16. min, keď využili chybnú rozohrávku slovenského tímu a Jan Myšák prekonal Samuela Vyletelku. Zverenci Róberta Petrovického kontrovali dvoma gólmi na prelome prvej a druhej tretiny.

Najskôr v presilovke vyrovnal obranca Dávid Mudrák a krátko po návrate z kabín napol sieť aj Adam Paulíny. Reakcia domáceho tímu prišla v 29. min, presným zásahom sa prezentoval Adam Raška.

Ďalšie góly videli diváci až v absolútnom závere tretej tretiny. Štyridsaťšesť sekúnd pred poslednou sirénou presne vypálil Jakub Lauko a strelou do prázdnej bránky spečatil české víťazstvo Jaromír Pytlík.

Viac k témam: Majstrovstvá sveta (MS) v hokeji hráčov do 20 rokov, Třinec
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenská „dvadsiatka“ v príprave na MS v hokeji podľahla Čechom gólmi z poslednej minúty © SITA Všetky práva vyhradené.