Švajčiarsko reaguje na nový variant koronavírusu, zavádza prísnejšie opatrenia

13. januára 2021

13.1.2021 (Webnoviny.sk) – Švajčiarsko zavádza prísnejšie pandemické reštrikcie, ktorými reaguje na nový variant koronavírusu. V stredu to oznámil prezident Guy Parmelin, konkrétny variant ale nešpecifikoval. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Od pondelka budú musieť byť zatvorené všetky obchody, ktoré nepredávajú nevyhnutný tovar. Výnimku však budú mať predajne s možnosťou vyzdvihnutia tovaru po zakúpení na internete, vysvetlil člen švajčiarskej Spolkovej rady Alain Berset. V súčasnosti platné uzavretie reštaurácií, športovísk a hotelov bude po novom trvať až do februára.

Viac o téme: Koronavírus

Povinná tiež bude práca z domu, ak je to možné. Ľudia, ktorí nemôžu pracovať doma, musia na pracoviskách v uzavretých priestoroch v prítomnosti dvoch alebo viac ľudí nosiť rúška.

Zhromažďovanie sa ľudí v interiéri aj exteriéri bude obmedzené na päť ľudí, povedal Berset.

Horúca správa! Krajči informoval o otvorení škôl či obchodov a skrátení lockdownu, Slovensko o pár dní zrejme v bordovej fáze

Masívne celoplošné testovanie podľa ministra zdravotníctva Mareka Krajčího zachytí 50 percent infekčných ľudí. ...

Podľa vládnych dát za ostatný deň vo Švajčiarsku a susednom Lichtenštajnsku potvrdili 3 001 nových infekcií koronavírusom a 58 úmrtí. Celkový počet úmrtí už je 7 851.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Švajčiarsko reaguje na nový variant koronavírusu, zavádza prísnejšie opatrenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*