Taliban volá žiakov a učiteľov späť do škôl, dievčatá však nespomína

17. septembra 2021

17.9.2021 (Webnoviny.sk) – Všetci žiaci vo veku 6 až 12 rokov a ich učitelia mužského pohlavia by mali od soboty v celom Afganistane pokračovať vo výučbe. Oznámilo to v piatok ministerstvo školstva v novej vláde pod vedením hnutia Taliban.

Vo vyhlásení zverejnenom na sociálnej sieti Facebook sa nespomínajú dievčatá v tejto vekovej kategórii. To vedie k obavám, že Taliban by v otázke prístupu k vzdelaniu mohol zaviesť obmedzenia pre dievčatá a ženy.

Od prevzatia moci minulý mesiac Taliban povolil obnoviť vyučovanie dievčat v prvej až šiestej triede. Počas svojej prvej vlády v 90. rokoch islamistické hnutie dievčatám a ženám zakazovalo navštevovať školy a pracovať. V niektorých provinciách ženy stále nemôžu nastúpiť do práce s výnimkou tých, ktoré pracujú v zdravotníctve a školstve.

Viac k témam: diskriminácia, štúdium, Taliban, žiaci
Zdroj: Webnoviny.sk – Taliban volá žiakov a učiteľov späť do škôl, dievčatá však nespomína © SITA Všetky práva vyhradené.

Zlaté Moravce si uctili pamiatku obetí Covid-19

26.10.2021 (Webnoviny.sk) - V meste boli počas pandémie nútení otvoriť nový cintorín.Lipa, ktorá symbolizuje život. Majestátny strom, ktorý dokáže lieč...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*