Testom na COVID-19 neprešlo trio švajčiarskych pretekárov, budú chýbať na pretekoch v Lechu

22. novembra 2020

22.11.2020 (Webnoviny.sk) – Koronavírus začína úradovať v novej sezóne Svetového pohára v alpských lyžiarskych disciplínach.

Po nútenej absencii kompletného švédskeho tímu v ženských slalomoch vo fínskom Levi pre nález u ich talianskeho trénera Christiana Thomu hlásia až tri prípady pozitívnych testov na COVID-19 u švajčiarskej mužskej reprezentácie.

Viac o téme: Koronavírus

Testom neprešlo trio pretekárov: Loic Meillard, Justin Murisier a Marco Odermatt a všetci budú chýbať v piatkových pretekoch Svetového pohára v paralelnom obrovskom slalome v rakúskom stredisku Lech/Zürs.

„Spomenuté trio našich pretekárov má mierne alebo žiadne príznaky ochorenia a zostáva v karanténe. Všetky ostatné testy u členov nášho tímu boli negatívne,“ informoval oficiálny web švajčiarskych lyžiarov swiss-ski.ch.

Meillard je desiaty muž celkového poradia Svetového pohára z uplynulej sezóny. Päťnásobný juniorský majster sveta Odermatt bol zasa deviaty v konečnom účtovaní obrovského slalomu a siedmy v super G. Do tretice Murisier bol dvanásty najlepší kombinátor SP 2019/2020.

Viac k témam: COVID-19, karanténa, Koronavírus, Pandémia, svetový pohár alpských lyžiarov, Svetový pohár v alpskom lyžovaní
Zdroj: Webnoviny.sk – Testom na COVID-19 neprešlo trio švajčiarskych pretekárov, budú chýbať na pretekoch v Lechu © SITA Všetky práva vyhradené.